Juventus je v derbiju 30. kroga premagal Milan s 3:1. Veselje se lahko začne. Foto: Reuters
Pozdrav vratarjev. Foto: Reuters
Napoli je remiziral s Sassuolom. Foto: Reuters

Trenutni prvak iz Torina je izkoristil lepo priložnost in prišel je do štirih točk prednosti pred glavnim tekmecem iz Neaplja.

Stara dama je povedla že v osmi minuti, ko je od daleč mojstrsko streljal Paulo Dybala. Po golu so se Milančani prebudili, pripravili so si nekaj priložnosti, do izenačujočega gola so prišli v 36. minuti, ko je po podaji iz kota z glavo zabil Leonardo Bonucci.

Milan je držal korak z gostitelji vse do 79. minute. Po odličnem predložku Samija Khedire je Juan Cuadrado matiral vratarja Milana z glavo. Slabih deset minut pozneje je Khedira prejel lepo podajo (podal mu je Dybala) na robu kazenskega prostora, žogo pa je poslal v desni levi kot.

Avtogol rešil Napoli
Napoli je bil na pragu poraza, senzacijo na stadionu Mapei pa je v končnici tekme preprečil nogometaš Sassuola Rogerio, ki je žogo poslal v lastno mrežo.

Matteo Politano je dosegel prvi gol, in to že v 22. minuti. Politano je prišel do odbitka v kazenskem prostoru, žogo pa je poslal v levi spodnji kot.

V vrstah Napolija je lahko najbolj razočaran Lorenzo Insigne, imel je nekaj odličnih priložnosti, a jih ni izkoristil. Najbližje golu je bil v 38. minuti, ko je bil sam pred vratarjem, streljal je iz prve, Andrea Consigli pa se je izkazal z obrambo.