Slovenija je dosegla 14. mesto na evropskem prvenstvu do 20 let. Foto: FIBA

Realno gledano, smo edini, ki imamo 17-letnika v ekipi in ob zelo nadarjeni generaciji letnika 97' ostali brez nosilcev oziroma vsaj tistih, okoli katerih smo gradili letošnjo reprezentanco zadnji dve leti. To je tudi odraz slovenske košarkarske klubske scene in politike v klubih, kjer večina igralcev, ko konča mladinski staž, obsedi na klopi članske ekipe ali neha z resno košarko, nekateri izmed njih pa pristanejo v nižjeligaških ekipah.

Aleksander Sekulić

Slovenija je prvič v zgodovini izpadla iz divizije A in bo naslednje leto nastopila na evropskem prvenstvu divizije B.

Italijani so vodili od prve do zadnje minute, srečanje pa so odprli z delnim izidom 10:0. Varovanci Aleksandra Sekulića so prvi koš dosegli šele v četrti minuti. Italijani so vodili že za 13 točk v prvem polčasu, a so Slovenci v nadaljevanju zaigrali bolje, ob polčasu so zaostajali le še za pet točk.

Italijanska reprezentanca je na začetku tretjega dela tekme znova povedla za 10 točk, a so Slovenci odgovorili z delnim izidom 7:0 in se znova približali na tri točke zaostanka (39:36). V nadaljevanju so Italijani znova povedli za 12, a je Slovencem uspelo prednost prepoloviti do konca tretje četrtine (54:48).

To prednost so Italijani v zadnji četrtini višali iz minute v minuto in na koncu zasluženo zmagali.

Pri Italijanih sta bila izjemno razpoložena Davide Moretti (30 točk) in Leonardo Tote (22 točk), pri Sloveniji je Urban Durnik dosegel 15 točk, do dvojnega dvojčka pa je prišel Jurij Macura (14 točk in 12 skokov).

"Tekma izgubljena v prvih petih minutah"
"Tekmo smo izgubili v prvih petih minutah, ko smo Italijanom dovolili delni izid 10:0 in na ta način dovolili, da se razigrajo. Kljub dogovoru, da začnemo čvrsto in agresivno v obrambi, smo začeli mehko in prestrašeno. Kakovostna zasedba iz Italije je izkoristila ponujeno, se razigrala in do konca tekme zadržala vodstvo. Naši igralci so sicer z borbeno igro lovili priključek in nekajkrat bili zelo blizu preobratu, a kot da smo se ustrašili zmage. Razen bojazljivega začetka fantom nimam česa zameriti, saj so se borili po svojih najboljših močeh,"