Rajmond Debevec ima v svoji bogati zbirki še eno medaljo z velikih tekmovanj. Foto: www.alesfevzer.com

Najboljši slovenski strelec in dobitnik treh olimpijskih odličij je na vojaškem strelišču v Apačah zadel 597 krogov. Dva kroga več je zadel Francoz Valerian Sauveplane, tretjeuvrščeni Avstrijec Stefan Raser, ki je na ponedeljkovih eliminacijah zadel vseh 600 krogov, pa je tekmo z enakim izkupičkom kot Debevec končal na tretjem mestu.

"Šlo mi je že malce za nohte, drugo mesto pa je lepa spodbuda pred izjemno pomembno tekmo svetovnega pokala prihodnji mesec v Gabali v Azerbajdžanu , kjer bom imel zadnjo možnost, da osvojim kvoto za nastop na olimpijskih igrah v Rio de Janeiru," je dejal Debevec, ki je v šestih serijah po trikrat zadel vseh 100 in po 99 krogov.

Slovenska strelska reprezentanca je tako osvojila prvo odličje na letošnjem evropskem prvenstvu z orožjem malega in velikega kalibra ter puško šibrenico.

Debevčev uspeh sta dopolnila Robert Markoja in Damjan Kandare. Prekmurec Markoja je bil vse do zadnjega strela v igri za odličja, na koncu pa je s 596 krogi zasedel peto mesto, medtem ko je Kandare z enakim strelskim izkupičkom osvojil osmo mesto.

Na ponedeljkovi ekipni tekmi je Slovenija zasedla peto mesto, potem ko je zadela 1.779 krogov. Zlato kolajno je osvojila Avstrija (1.790), srebrno Francija, bronasto pa Švedska (obe po 1.788).