Šport
Miha Mevlja
26-letni in 190 cm visoki branilec Miha Mevlja (v ozadju), sicer član ruskega Rostova, je dosegel prvi zadetek za člansko reprezentanco. Foto: EPA
Josip Iličić
Pri golu Mevlje je podal Josip Iličić, ki je bil prvič kapetan slovenske reprezentance. V 53. minuti je Iličića zamenjal Andraž Šporar, kapetanski trak pa je prevzel Rene Krhin. Foto: EPA

Vroclav - MMC RTV SLO, Televizija Slovenija

Slovenski nogometaši so uspešno jesen zaključili v Vroclavu, kjer so se z močno Poljsko na prijateljski tekmi razšli brez zmagovalca (1:1).

Ekipi nista nastopili v najmočnejših postavah. Tako so pri Sloveniji manjkali Jan Oblak, Boštjan Cesar, Matic Črnic in Dejan Trajkovski, a kljub temu so "rezervisti" in debitanti pustili zelo dober vtis.

Selektor Srečko Katanec je obračun v zimskih razmerah (minus 2 stopinji Celzija) pred 40.000 gledalci začel z naslednjo enajsterico: Vid Belec, Gregor Sikošek, Miha Mevlja, Miral Samardžić, Boban Jović, Rene Krhin, Benjamin Verbič, Miha Zajc, Jasmin Kurtić, Nik Omladič in Josip Iličić.

Analiza prvega in drugega polčasa tekme Poljska - Slovenija.

Branilec Mevlja zadel v slogu najboljših napadalcev

Moštvi sta sproščeno in poletno odprli tekmo, a si v uvodne četrt ure nista priigrali priložnosti. Prav tako nista sprožili strela v okvir vrat. Igra je potekala med obema kazenskima prostoroma. Nato pa je Benjamin Verbič v 23. minuti izsilil prekršek na levi strani, kakšnih 30 metrov stran od poljskih vrat. Prosti strel je izvedel Josip Iličić, ki je podal v kazenski prostor, kamor je vtekel branilec Miha Mevlja in "s prve" matiral vratarja Arturja Boruca za njegovo bližnjo vratnico. Mevlja je tako dosegel prvi gol za reprezentanco. Poljaki so nato dvakrat zapretili, a je prvi strel zletel čez vrata, ob drugem pa je bil Vid Belec na mestu.

"Spremenjena" Slovenija pustila dober vtis
Poljska je v nadaljevanju pričakovano prevzela pobudo, medtem ko se je Slovenija potegnila nekoliko nazaj in čakala na protinapade. V 40. minuti je od daleč sprožil Miha Zajc in kar dobro namučil Arturja Boruca. Spremenjena Slovenija je v prvem polčasu pustila zelo dober vtis. Poljaki so imeli žogo nekaj več v nogah (58:42), Slovenci pa so sprožili en strel več v okvir vrat (2:1).

Mevlja blokiral "bombo" Teodorczyka
Na začetku drugega polčasa sta pri Sloveniji vstopila debitant Antonio Delamea Mlinar, ki je zamenjal Mirala Samardžića, in namesto Zajca Rok Kronaveter. Poljaki so na začetku drugega dela pritisnili, v eni od akcij se je izjemna akcija ponudila Lukaszu Teodorczyku, a se je spet izkazal Mevlja, ki je blokiral strel.

Teodorczyk le matiral slovensko obrambo
V nadaljevanju so Slovenci nekoliko umirili pritisk Poljakov. V 66. minuti je pri Sloveniji vstopil še en debitant Aleks Pihler, ki je zamenjal Verbiča. Poljska je imela pobudo, poskušala je izpeljati napad za izenačenje in v 80. minuti ji je to tudi uspelo. Blaszczykowski je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Lukasz Teodorczyk ušel D. Mlinarju in Mevlji ter z nekaj metrov matiral Belca. Slednjega je malo kasneje zamenjal Jan Koprivec. Ta do konca ni imel veliko dela, tako da se je obračun končal z remijem. Še končna statistika: posest žoge 60:40 za Poljake, streli v okvir vrat pa 2:2.

Slovenija bo kvalifikacije za svetovno prvenstvo nadaljevala 26. marca prihodnje leto, ko bo gostovala na Škotskem.

Katanec: Fante moram pohvaliti
"Glede na to, koliko je igralcev manjkalo, smo prikazali všečno predstavo. Imeli smo red, disciplino, zabili smo gol, tako da, kot je rekel Zbigniew Boniek (predsednik poljske nogometne zveze je čestital in pozdravil Katanca, op. a.), 1:1 je v redu za nas, v redu za njih. Fante moram pohvaliti, oddelali so, kot je treba, in to je to. Leto smo zaključili zelo pozitivno in zdaj je kar nekaj časa do marca. Fantje so voljni, željni, imamo atmosfero v redu, to je najvažnejše. Upajo si igrati, tehniko imamo dobro, in to je to, na kratko," je za TV Slovenija črto potegnil selektor Katanec.

PRIJATELJSKE TEKME

POLJSKA - SLOVENIJA 1:1 (0:1)
40.119; Teodorczyk 80.; Mevlja 24.

Poljska: Boruc (46./Szczesny), Bereszynski, Cionek, Pazdan , Jedrzejczyk, Krychowiak (46./Wilczek), Wszolek (66./Blaszczykowski), Goralski (61./Zielinski), Maczynski (83./Dabrowski), Kapustka, Teodorczyk.

Slovenija: Belec (84./Koprivec), Sikošek, Mevlja, Samardžić (46./Delamea Mlinar), Jović, Krhin , Verbič (66./Pihler), Zajc (46./Kronaveter), Kurtić, Omladič, Iličić (53./Šporar).

# 14.11.2016 ob 12:04
Prijateljske so zato da se novim igralcem ponudi priložnost... upam da ne bojo igralci tipa nova, birsa, cesar ipd igrali 75 minut..
pardubice
# 14.11.2016 ob 20:58
Pišem vam s stadiona, mraz je, zato mi gre počasi. Stadion je poln, zelo akustičen, ljudje so dobro razpoloženi, vzdušje je za prijateljsko tekmo zelo dobro. Klobase so pa njami. Pozdravitemi Ivota, upam da vas ne bo preveč jezil, pa da ne bo velikokrat rekel Iličiču Ilič. Prijatelj ga je videl popoldan v mestu, oblečeno je imel temno modro bundo in še malo bolj temno modre hlačke.
weylakuc
# 14.11.2016 ob 12:57
@crtomirjansa

Kako za vraga je ekipa kot je Slovenija lahko zafurala prvenstvo na tekmi proti Angliji?? Dajte bit malo realni no lepo vas prosim.

Drugo mesto bi bilo super, pa da slučajno po nekem čudežu pridemo med nosilce na žrebu bi bilo pa sploh dobro.
Preprost2
# 14.11.2016 ob 22:32
Ta menjava golmanov je pa res povsem nepotrebna

Meni je pa to simpaticna gesta,zakaj pa se golmanov ne bi smelo menjati,se posebej na prijateljski tekmi.
SF0100
# 14.11.2016 ob 21:27
Po moji uri zvok prehiteva.
Alen Ford
# 14.11.2016 ob 13:35
Nismo še zafurali 1. mesta :) Načrt je preprost: zmagati vse tekme in smo prvi. Kampl bo pa ponovil vajo na Wembleyu
drop dead
# 14.11.2016 ob 12:24
V september 2017 je treba prit z 14 točkami brez debate, se nam bo pa najbrž še dolgo kolcal po tekmi z Anglijo.
Seveda pa jaz verjamem o našem nastopu v Rusiji, ker smo vendarle remiziral prvo tekmo tak kot zmeraj, ko smo se nato uvrstili na SP ali EP.
klepar
# 15.11.2016 ob 06:20
Hvala vsem za nevtralne (brez vijolično zelenih primesi) komentarje, z veseljem sem jih prebral enkrat po dolgem času in nimaml kaj dodat. Bravo Slovenija.
KiNgKoNg
# 14.11.2016 ob 21:24
Še dobro da imamo v prenosu kakšno sekundo zamika, je Ivo vsaj sinhroniziran z dogajanjem na igrišču.
MrBadass
# 14.11.2016 ob 21:41
Danes igra Zajc 3 reprezentančno tekmo? Vi ga pa kritizirate, kot da bi že 10 let igral za reprezentanco. Tudi Sikošek ni odigral dobro, pa vemo da je v klubu drugače. Fantje se morajo pač navaditi, ko igrajo pred 40.000 gledalcev.
KiNgKoNg
# 14.11.2016 ob 21:33
Ivek priznava, da je bil gol prava mojstrovina. Tisti proti Malti ga ni navdušil. :D
SLOBloodPatriot
# 14.11.2016 ob 21:09
Goooooooooooooooooooooooolllllllllll zapišimo 24 minuta!!!
jela
# 14.11.2016 ob 13:02
Edina alternativa trenutno je ekipa z Kamplom (v takšni ali drugačni vlogi). Kako ga rabimo bodo pokazale tekme proti Škotom in Slovakom v gosteh.
Alen Ford
# 14.11.2016 ob 18:41
Dajmo očala z zelenim ali vijoličnim filtrom dol in navijajmo za Slovenijo, prosim.
juve91
# 14.11.2016 ob 22:41
Meni pa sporar ni bil tako slab kot enim. Parkrat je lepo zogo sprejel in zadrzal a kaj ko je bil osamljen. Ce bi se bil v igri ilicic pa verbic bi lahko z njima sodeloval, zdaj pa mu ni drugega preostalo kot da proba z glavo skozi zid
Ples
# 14.11.2016 ob 22:38
Bravo. Končno ena prijateljska (in to s konkretno reprezentanco), ki zbuja optimizem.
kopibrejk
# 14.11.2016 ob 22:37
Bravo Katanec, zelo dobra partija. Kurtić igralec tekme.
# 14.11.2016 ob 22:14
Uf zdaj pa vstopajo poljski prvokategorniki v igro, medtem ko jo naši zapuščajo.
Kotnik90
# 14.11.2016 ob 22:36
Da sem jaz Katanec, pokličem Špokija k sebi pa mu rečem: " mali če ne boš laufal pa pokrival branilcev kakor da ti kradejo gume iz avta, si danes zadnjič v reprezentanci pa če zabiješ 100 golov za Basel." Jaz nevem kaj si to človek predstavlja, to je njegov dejansko prvi malo večji nastop on pa se šetka tam na sredini ko da je Ibra, najmanj. Če me kaj zjeza je to to, misli da je tam da jih bo kucal iz peterca.

Vse v vsem, lepa dobra tekma naših, ogromno novih, Poljaki se usrali in dali notri v drugem polčasu najboljše medtem ko smo mi dajali možnost debitantom. Omladič, Jovič in Mevlja dobri, ostalim manjka kilometrine v težkih srečanjih v tujini.
rundek
# 14.11.2016 ob 21:03
Sinu razlagam zakaj je oče ustrelil Grigoriakovo mamo. Bravo Ivo...
Lesinar
# 14.11.2016 ob 20:46
Podlaga je rahlo mokra zaradi vlage...a bejž Ivo jaz sem pa mislil da zaradi suše
letur.lefr
# 14.11.2016 ob 23:41
Zajc bi pomoje lahko dobro igral za reprezentacno, a se mora vklopiti v njo. To ne gre tako hitro. Za Kronavetra je morda vse skupaj prišlo prepozno. Je pa Pihler v tistih nekaj minutah s podajo Omladiču (mislim, da ofsajda ni bilo), nekaj dobljenimi žogami in strelom, sicer ponesrečenim, pokazal dosti več od obeh prej omenjenih. Vsekakor si zasluži redno vstopanje s klopi. Medtem ko lahko Omladič vse tekme igra od prve minute dalje. Naj na klop posadi Birso. Krhin je za moje pojme dober igralec, ki naredi veliko. Le redne igre v klubu pa ga bodo spravile na vrhunski nivo, brez napak. Kurtiću pa kot da lahko dobro odigra, le ko postane glavni kreativec - danes, ko sta iz igre odšla Jojo in Verbič. Sredina je drugače zelo dobra, ko se vrne Kampl pa bo samo še boljše. Komot igra skupaj s Krhinom zadnjega veznega, nato pa malo bolj spredaj Verbič (postaja en naših najboljših ali pa je to že) in Omladič. Ali pa Brez Krhina in je Kampl edini zadnji vezni, spredaj pa Verbič, Pihler, Omladič.

Mevlja je za prvo enajsterico, tu ni nobenega dvoma :). Delamea ... ja no. Ne vem. Meni se ne zdi, da ga potrebujemo. Imamo veliko boljše igralce. Miral Samardžić tudi dobro, stabilno. Sicer pa Cesar ni za odpis. Sikošek je mene zelo pozitivno presenetil, kljub par "plavalskim" potezam. Si pa Janža vsekakor zasluži vpoklic. Tudi Trajkovski je material za prvo ekipo. Jovič je danes odigral korektno, vendar smo ga videli premalo, saj so Poljaki skoraj vse odigrali po levi strani. Tukaj so še Stojanović, Skubic, tudi Milec ... imamo polno dobrih igralcev za to pozicijo. Še Oblaka za steber obrambe in bo vse skupaj na zelo, zelo visokem nivoju.

Šporar se mi je danes s šetkanjem še močneje vtisnil v misli kot primitivnež, je pa dobil nekaj težkih žog, ki jo je tudi lepo zadržal. Iličić je odigral dobro sam v napadu, a se potem prevečkrat znajde na sredini, ko zadrži žogo, in ne more nikomur podati naprej. Novaković zna biti na nekaterih tekmah - proti Škotom na primer - zelo koristen. Prva izbira, ko ni poškodb, pa je itak Berič. Super je tudi Bezjak, upam le, da slabe igre v novem klubu ne bodo preveč vplivale na njega in bo postal en pozabljenih ... Znova pa trese mreže Matavž? Sam ga sicer ne bi klical. Luka Zahović bi si zaslužil priložnost kot joker s klopi. Ker to zna. Je tipa Inzaghi. In nam v zadnjih minutah velikokrat prav takšni igralci zmankajo.

Zelo sem vesel, da končno dobivamo tudi igralce za močno klop, kar je izredno pomembno in ima velik vpliv tudi na prvo ekipo.

Fajn je malo pametovati na forumu. Lahko noč, kavčarji. Upam, da ste uživali v tekmi Slovenije. Jaz sem. In to po zelo dooolgem času.
# 14.11.2016 ob 23:01
Srečko in Bašelj sta postala dobra frenda. Zdaj greta verjetno na pir.
crtomirjansa
Bravo fantje! Koncno Ilicic centr namesto Birse!!!!!
KiNgKoNg
# 14.11.2016 ob 12:05
micho94
# 14.11.2016 ob 23:18
Mogoce kdo ve, kaj se dogaja z Lazarevicem? Tista dva hitra prodora na domaci tekmi proti Svicarjem imam se vedno v spominu
Slovencelj1
# 14.11.2016 ob 23:04
krona mel razprodajo zog dons. niso mu jih mogl tok hit podajat k jih je zgubljal. omladic jovic fantasticno, po dolgem casu neka energija tud po izgubljenih zogah sprinti nazaj v obrambo. ne vem zakaj tok hejtanja do spokija? tipa je poslal v igro ko smo se zaprli, tiste trikrat k je dobil zogo je naredil kar se od njega pricakuje, izsilil favl oz. avt, izgubljenih ni mel in mislm da neupraviceno hejtanje
cricka
Rezultat je dober. To pomeni ce ne drugega dvig na lestvici. Zmaga proti malti in remi s poljaki, oboje v gosteh, sta dobra rezultata. Katanec opravlja dobro delo, ne glede na vse mu moramoto priznati in se veseliti dobrih rezultatov in kar precejsnjih moznosti za uvrstitev na SP v Rusiji.
mile952
Jovič tudi odlično zaigral. Tudi Verbič in seveda Iličič.
mc007
# 14.11.2016 ob 13:53
Jaz bi bil pa najbolj srečen, če IVO MILOVANOVIČ ne bi več komentiral.
dmorec
# 14.11.2016 ob 23:14
Krhin vse dela prepocasi. Da si namesti zogo in jo odda naprej potrebuje najmanj 3 dotike,kar je obcutno prevec. Potrebujemo se dobrega levega bocnega branilca in napadalca(novakovič pred 7leti).
# 14.11.2016 ob 16:42
Mala Slovenija privabila 40.000 gledalcev v Vroclav??Na prijateljsko tekmo?

Očitno Poljaki še niso preboleli epskega poraza in verjetno najboljše tekme slovenske reprezentance v njeni zgodovini, ki so jo izgubili Poljaki z 0:3!

Fantje, ponovite vajo....
pazi_mina
# 14.11.2016 ob 12:03
Če ga prav razumem bo ponovno svojo priložnost za dosego petih golov v napadu iskal prekaljeni milivoje Novakovič, ker jo je izpustil proti neugodni malti v primeru da mu dosežek spodleti bo v nizkem startu ponovno proti Angliji jo bo šlo za biti ali ne biti
midfielder
# 14.11.2016 ob 23:56
sem zdaj opazil, da se je 1. polčas na veliko pljuval zajca.
Meni je on pustil pozitiven vtis, glede na to da vem, da ni več v tako sjajni formi. Prve stike z žogo je imel odlične, takoj vic v potezah, (po mojem mnenju edini ki lahko na dober dan parira iličiču) potem je dobil par grših žog pod presijo in je malo izgubljal nit. Še posebej ko je dodal kakšno naivno potezo - to je posledica da ipak igra samo v 1.snl.
Posebno poglavje so pa njegovi fauli, ki me že v olimpiji nervirajo.

Zajc je lahko dodana reprezentance, vendar bo verjetno moral pojest še malo žgancev v boljši ligi kot je slovenska. Da bi to zdaj bil, mora pa biti v res top formi.
Danes je v začetni postavi itak verjetno dobil možnost bolj za uteho.
bojanec
# 14.11.2016 ob 22:44
Jaz bi rekel zelo obetavna igra, če bi moral oceniti od 1 do 10, recimo ena osmica ali devetka. Zelo kombinatorno, z idejo, energijo, škoda samo tega branjenja rezultata v končnici drugega polčasa, zato ne deset. Še Jan Oblak v gol in podobna postava kot danes in Škoti nimajo velik možnosti.
KiNgKoNg
Kaj bo še Lewandowski prišel s tribune pa v igro?
KiNgKoNg
Bravo naši! Lepa podaja Jojota.
Preprost2
Slovenija je boljsa,saj moj vtis je taksen
RazorBack
# 14.11.2016 ob 23:38
Ne sanjajte - Boruc, Krychowiak, Kapustka, Teodorczyk niso B ekipa. Teodorčik je interesanten med drugim tudi Napoliju in še nekaterim dobrim klubom.. Potem je vstopil Zielinski (poleti bil na pragu Liverpoola, sedaj Napoli), Kubo vsi poznamo, tudi Ščesnija..

Torej ekipa Polske je želela zmagati in igrala na polno. Ni bilo slabo, smo pa lahko še boljši.. Če začnemo igrati kot Kloppov LFC.. Potem bomo 1.
komar64
# 14.11.2016 ob 23:17
Zgleda, da se ti mladi fantje štekajo. Malo uigranosti, pa bo. Dopadljivo tole danes. Malo še delati na hitrosti, pa kot vas je že več reklo, rabimo enega z nosom za gol. Ni se bat za prihodnost, ne bomo pa nikoli v vrhu svetovnega nogometa. Ampak to je realnost. Bravo za danes!
Par stvari ki jih lahko zakljucimo:
- najprijetnejse presenecenje novih obrazov sta vsaj po moje Omladić in Mevlja, mislim, da bi cez cas znala biti v prvi enajsterici
- Zajcu se manjka precej treningov, da bo lahko igral v 1. ekipi, definitivno ocene ne moremo podati po eni tekmi, ker danes mu pac res ni slo po zeljah, a vseeno mu se dosti manjka predvsem kar se fizicne moci tice
- ceprav mi gre Kurtic na zivce pa je danes odigral super, mogoce celo njbolje od vseh
-kljub temu da ne marate Nove, morate priznati, da je vseeno uporaben igralec, velikokrat prepocasen, a vseeno zna zelo lepo odigrati po tleh in zadrzati zogo, zaenkrat je po mojem mnenju se precej bolj uporaben kot Sporar, ki se sele vraca po poskodbi
-Poljska presenetljivo slaba, ceprav ne igra tistih nekaj najboljsih, ki dela razlika, a smo jih danes, ceprav ne z ne vem kaksno igro nadigrali
-------------------------------------------------------------
Skratka konkurenca v ekipi se veca, vzdusje je dobro, generacije se pocasi menjajo, Ivo pa je komentiral zamaknjeno in nam tako vsem polepsal 90 minut, ceprav pri njegovem komentiranju so vcasih tudi reklame balzam za usesa.