Sara Planinšec (desno v bloku) je bila najboljša igralka tekme. Foto: EPA

Morda na trenutke igra ni bila tako dobra, kot bi si želeli, predvsem v fazi po menjavi. Ampak k sreči so bili drugi elementi na tako visoki ravni, da nam je uspelo tekmo dobiti. Pomembno je bilo, da smo v končnici prvega niza strli odpor romunske ekipe, da smo strli njen sprejem. V drugem smo nato to le še nadaljevali, v dveh pozicijah s servisi hitro rešili niz. V tretjem nam to dolgo ni uspevalo, če imajo Romunke dober sprejem, so v napadu zelo nevarne, toda spet smo se pravočasno rešili. Zelo sem zadovoljen s sprejemom, še bolj pa z blokom, ki je bil najboljši, odkar smo letos skupaj. Zdaj moramo pozabiti na vse, kar se je dogajalo, in misli preusmeriti na Grkinje, ki so presenetljivo dobre.

Bruno Najdić, selektor

Izbranke Bruna Najdiča so imele nekaj težav le na začetku tekme in pa v tretjem nizu, a so si lahko privoščile tudi nekaj slabših trenutkov, saj so bile veliko boljša ekipa. Blestel je predvsem blok na čelu s Saro Planinšec, ki je bila s 15 točkami najučinkovitejša igralka tekme, na koncu pa so jo razglasili tudi za najboljšo igralko.

Uvodne težave na sprejemu
Slovenke so tekmo začele v isti postavi, a slabše kot dan prej proti Madžarski. Na sprejemu so imele kar nekaj težav, toda tudi Romunke niso bile veliko boljše, vseeno pa se je dalo hitro videti, kdo je bolj kakovosten. Samo vprašanje časa je bilo, kdaj bodo Najdičeve varovanke v prvem nizu zlomile odpor tekmic. Tega so načele po štirih zaporednih točkah, ko so povedle s 15:11, dokončno pa ga je, tako kot na tekmi proti Madžarski, zlomila menjava podajalke in korektorke. Sara Najdič je dosegla dva zaporedna asa in še en odličen servis za vodstvo 20:15, to pa je bilo za Romunke kljub nepopustljivosti preveč, Saša Planinšec, s sedmimi točkami najučinkovitejša igralka prvega niza, je s pravim tempom Slovenijo popeljala v vodstvo z 1:0.

Mirna končnica drugega niza
Najdičeve izbranke so ujele ritem, na začetku drugega niza je vse delovalo, kot mora, z blokom Tine Grudine, že četrtim slovenskim v prvem delu niza, so povedle z 9:3, z napako tekmic pa vodstvo še povišale. Romunski trener je poskušal z odmori, menjavami, a nič ni pomagalo, prednost je samo še naraščala. Po asu Marine Cvetanović je bilo na semaforju že 14:4, po novi napaki Romunk pa tudi 15:4. Nekaj slabših trenutkov (7:15) je Najdič prekinil z odmorom, po katerem sta spet odlični Grudina in Potokarjeva prednost vnovič povišali na deset točk, kar je zadostovalo za mirno končnico.

Vodstva niso spustile več iz rok
Zato pa ni bil nič kaj miren začetek tretjega niza, v katerem so Romunke vodile za od tri do štiri točke, še pri izidu 12:15 Slovenkam ni kazalo najbolje. A servisi Najdičeve, dve točki Urške Igličar in Cvetanovićeve ter zanesljivi napadi Potokarjeve so bili dovolj, da je sledil preobrat. Na servis Najdičeve so dosegle šest točk, prišle do vodstva, ki ga niso več izpustile iz rok.

Slovenke bodo v nedeljo prvi od dveh turnirjev sklenile s tekmo proti Grčiji.