Tony Parker in Manu Ginobili sta pravi vodji svojih moštev, tokrat je bil uspešnejši prvi. Foto: Reuters
Anthony Davis
Anthony Davis, ki bo konec oktobra debitiral v Ligi NBA, je zadel vseh pet metov iz igre. Odlično je izkoristil 14 minut igre. Foto: Reuters
Španci so na košarkarskem turnirju dosegli še drugo zmago. Foto: Reuters

Več dela so imeli olimpijski podprvaki, ki so se s čvrstimi Avstralci mučili ves prvi polčas. Uvodno četrtino so izgubili s 14:19, a so na odmor vseeno odšli s petimi točkami naskoka. Odločitev je padla v 3. četrtini, ki so jo Španci dobili s 26:10. Z 20 točkami je bil igralec srečanja Pau Gasol.

Francija je v derbiju skupine A ugnala Argentino z 71:64, po pričakovanjih sta glavni dirigentski paličici vihtela branilca San Antonia, Tony Parker pri Franciji, Manu Ginobili pa pri Argentini. V medsebojnem obračunu je bil uspešnejši drugi, a je zmago na koncu slavil Parker. Pri Francozih je bilo kar pet igralcev dvoštevilčnih. Edini poleg Ginobilija z več kot 10 točkami pri gavčih je bil Luis Scola.

Ključno prednost naredili v zadnji četrtini
Francozi so ključno prednost naredili v 37. minuti, ko so po šestih zaporednih točkah Parkerja in prostem metu Nicolasa Batuma povedli za devet (67:58).

Američani v drugem polčasu zmleli Tunizijo
Prvi favoriti Američani so s 110:63 premagali Tunizijo in so na vrhu skupine A. Tunizijci so se dobro upirali zvezdnikom Lige NBA v prvi četrtini (15:21). Od odmoru so imeli Američani 13 točk naskoka, potem pa so v tretji četrtini (14:39) zaigrali bolj zbrano v obrambi in razlika je vseskozi naraščala.

Počitek za Kobeja in LeBrona
Pri Američanih sta bila najbolj razpoložena Kevin Love in Carmelo Anthony s 16 točkami, tri manj pa je dosegel Kevin Durant. Kobe Bryant je igral le osem minut in 45 sekund, dosegel je štiri točke. LeBron James je v 18 minutah prispeval 5 točk. Pri Tunizijcih se je z 22 točkami izkazal Makram Ben Romdhane.