Oba kluba sta si že pred zadnjim srečanjem zagotovila napredovanje med najboljših 16. Dobovec je povedel z golom Jureta Kordiša v peti minuti, nato pa je pobudo prevzela favorizirana Benfica.

Portugalci so izenačili prek Bruna Coelha dve minuti in pol pozneje. Alessandro Patias je v 15. minuti zadel za 2:1, Chaguinha v 16. za 3:1, Fabio Cecilio v 17. pa za 4:1, kolikor je bil izid po prvem polčasu. V drugem polčasu je Benfica še oplemenitila zmago. V 31. minuti je za 5:1 zadel Alan Brandi, dve minuti zatem pa je Coelho dosegel svoj drugi zadetek na tekmi.

V elitni del Lige prvakov so se poleg Dobovca, ki si želi gostiti tudi turnir tega dela tekmovanja, in Benfice uvrstili še beloruska Lidselmaš Lida, Györ, Nikars Riga, Slov-Matic Bratislava, Železarec Skopje, Pescara, Lokomotiv Harkov in ruska Ugra Jugorsk.