Rajmond Debevec je v Londonu osvojil še tretjo olimpijsko medaljo. Foto: STA

Petdesetletni Debevec je v kvalifikacijah zadel 1.169 krogov, v finalu osmih najboljših strelcev pa 414,4 kroga. Zmagal je Nemec Daniel Brodmeier (1174/457,2), drugo mesto je zasedel Kitajec Hongvej Kang (1.170/455,7), tretje mesto pa Rus Fedor Vlasov (1171/447,0).

Leže z eno samo devetico
Edini slovenski predstavnik na letošnji drugi tekmi za svetovni pokal (člani in članice elitne slovenske izbrane vrste so izpustili aprilsko uvodno preizkušnjo v južnokorejskem Čangvonu) se je izkazal že v kvalifikacijah, ko je zadel 1.169 krogov, od tega 384 kleče, 399 leže in 386 stoje.

Boljši izid zapravil stoje
V finalu - po novih pravilih se dosežki iz kvalifikacij črtajo, strelci pa odločilne boje začnejo z ničle in nato postopoma izpadajo - je bil po nastopih v klečečem in ležečem položaju na samem vrhu, vidnejšo uvrstitev pa je nato zapravil v stoječem položaju in tako zasedel končno šesto mesto.

Najboljši slovenski strelec vseh časov bo v nedeljo nastopil še z malokalibrsko puško leže, kjer zadnja leta dosega najboljše izide.