Javier Fernandez je po pričakovanju zanesljivo osvojil zlato medaljo. Foto: Reuters
Po šestih letih v finalu tudi slovenski drsalec

Kranjec, ki prvo sezono drsa za Slovenijo, pred tem je nastopal za Avstralijo, je skupno zbral 163,98 točke in v prostem programu napredoval za eno mesto. V kratkem programu je imel 23. dosežek. Še vedno je daleč najboljši slovenski nastop na EP-ju uprizoril Gregor Urbas, ki je bil leta 2007 deveti.

Prvo mesto je gladko osvojil Fernandez, ki je vodil že po kratkem programu, na koncu pa slavil s 302,77 točke. Drugo mesto si je z več kot 60 točkami zaostanka pridrsal Izraelec Oleksij Bičenko (242,56), tretje pa Rus Maksim Kovtun (242,21).

V ženski konkurenci je Daša Grm, podobno kot lani v Stockholmu, ostala brez finalnega nastopa. Z rezultatom 43,36 točke je zasedla 26. mesto, kar je bilo premalo, da bi se uvrstila v prosti program. Za 24. mestom, ki je še prinašalo nastop v prostem programu, je zaostala le za 1,39 točke. Dekleta bodo o kolajnah odločala v petek.