Slovenci so izgubili prvo izmed dveh prijateljskih tekem na Slovaškem. Foto: Sandi Škvarč

Za domačo izbrano vrsto so zadeli Gabriel Rick v 3. minuti, Ladislav Mikita v 10. in Tomaš Drahovsky v 34. Petnajst sekund pred koncem je edini slovenski gol dosegel Uroš Kroflič. Zadnje štiri minute je Slovenija odigrala z igralcem vratarjem v polju (v tej vlogi je bil Aleš Vrabel), nagrada za trud pa je bil častni zadetek.

Slovenija je odigrala 204. uradno tekmo, svojo prvo v zgodovini pa je prav tako proti Slovaški, 15. septembra 1995 je bilo 1:1. To je bila deseta medsebojna tekma, Slovaška je dosegla svojo četrto zmago, Slovenija je ostala pri treh, tri pa so se končale brez zmagovalca.

Slovenija je danes nastopila brez Igorja Osredkarja, Gašperja Vrhovca ter bratov Roka in Alena Mordeja.