Robert Žbogar tokrat ni bil najbolj zadovoljen. Foto: STA
Velika premoč ruske plavalne ekipe

Govejškova je najprej s 25,21 za dve stotinki izboljšala lastni državni rekord in se s 25. časom uvrstila v polfinale, nato pa z novo rekordno znamko 25,10 osvojila končno 19. mesto.

Slovenski plavalci kar 20-krat popravili rekorde
"S tema nastopoma sem zadovoljna. Izida sta super, če bi se še malo boljše izšlo, bi bilo lahko še malo boljše, a vseeno," je po tekmi povedala Velenjčanka, lani najmlajša slovenska olimpijka v Londonu, ki je imela drobne težave na obratu. Skupaj so slovenski plavalci v Herningu kar 20-krat popravljali slovenske rekorde v mladinski in članski konkurenci, Govejškova, ki je do novega leta še mladinka, jih je polovico.

Žbogarju se nista izšla obrat in prihod v cilj
Žbogarju je za uvrstitev v polfinale, ko je na 50 m delfin s 23,69 kar za tri desetinke izboljšal osebni rekord in bil 26., zmanjkalo vsega pet stotink. "Spet se mi nista izšla obrat in prihod v cilj, zapravil sem najmanj dve desetinki in to mi gre počasi že na živce," je bil po solidnem nastopu nezadovoljen Radovljičan. Za tri desetinke je osebni rekord izboljšal tudi Velenjčan Žiga Cerkovnik in bil 42.

Stevens 42. na 200 prsno
Znova je bil uspešen tudi mladi triglavan Peter John Stevens, ki je na 200 prsno z 2:14,46 izboljšal slovenski mladinski rekord. "Še zdaj mi je žal za ponesrečen nastop na 100 prsno, kjer sem sicer izboljšal osebni rekord, ne pa tudi mladinskega," je dan po prvem članskem finalu na 50 prsno, kjer je bil le desetinko od medalje, dejal mladinski svetovni prvak iz Kranja. Na koncu je končal na 42. mestu.

Bau premaknil lastne meje
Zelo vesel je bil tudi Martin Bau, ki je na prvenstvu premaknil lastne meje. Na 200 prosto je z 1:47,49 osebni rekord popravil za dve sekundi in bil 35. "Noro. Najprej sem bil po teh nastopih tukaj utrujen, potem pa je dirka lepo stekla in tekmeci so me potegnili za sabo. Pred tekmo bi bil zadovoljen z osebnim rekordom dosežkom 1:48,5," je povedal Mariborčan.

Tjaša Pintar in Nastja Govejšek sta na 200 prosto plavali blizu svojima osebnima rekordoma ter zasedli 21. in 35. mesto.