Peter Kauzer se je po prihodu v cilj hudoval nad sodniško odločitvijo o pribitku 50 sekund, verjetno pa ni bil najbolj zadovoljen niti s svojim nastopom. Foto: Reuters
Savšek osmi v Augsburgu

Savšek je med kanuisti zasedel osmo mesto, potem ko se je za las prebil v finale z desetim mestom v polfinalu, Peter Kauzer in Martin Albreht pa sta po ponesrečenih nastopih v finalu kajakašev zasedla deveto oz. deseto mesto. Oba sta bila namreč kaznovana s 50 sekundami pribitka zaradi izpuščenih vratc. Albreht je bil v kvalifikacijah šele 37., nato pa zablestel v polfinalu in se s sedmim časom sploh prvič prebil v finale tekem svetovnega pokala. Kauzer je bil najboljši v kvalifikacijah, nato pa v finale prišel - podobno kot Savšek - s šele desetim časom.

Na koncu so dvojno zmago slavili Nemci. Paul Boeckelmann je bil hitrejši od Sebastiana Schuberta, tretji je bil Mathieu Biazizzo. Kauzer je zaostal 50,17 sekunde, Albreht pa 56,99 sekunde.

Med kanuisti Slovaki po zaslugi Alexandra Slafkovskega in Mateja Benusa slavijo dvojno zmago, tretji je bil nemški tekmovalec Sideris Tasiadis. Savšek je imel skoraj devet sekund zaostanka.
Kanuisti prvi, kajakaši 11.
Savšek, Anže Berčič in Luka Božič so zmagali na ekipni tekmi kanuistov, za 1,37 sekunde so premagali Francijo, tretja pa je bila Slovaška. Slabše so se odrezali kajakaši Kauzer, Albreht in Janoš Peterlin, saj so ob 54 kazenskih sekundah pristali na 11. mestu. Zmagali so Francozi pred Nemci (+4,74) in Poljaki.

V nedeljo bodo v Augsburgu na sporedu še polfinali in finali kajakašic in kanuističnih dvojcev, popoldne pa še ekipni tekmi v teh kategorijah.