Dobovec Pivovarna Kozel je v superpokalu Slovenije s 3:1 premagali Oplast. Foto: futsal.si

To je po naslovu državnega prvaka v sezoni 2014/2015 druga klubska lovorika v zgodovini.

Dobovec je že na ogrevanju ostal brez prvega vratarja Alena Mordeja, ki je moral po močnem udarcu v glavo na urgenco. V vrata je stopil mladi Marko Peček, ki vse do zadnjih sekund kljuboval napadom Oplasta. Anže Širok je dve sekundi pred iztekom prvega dela zadel za vodstvo Oplasta (0:1).

V drugem delu se je igra razživela. V 23. minuti je bil najprej izključen Jani Ručna, ki je zadnji posredoval pri napadu kozlov. V naslednji minuti je Uroš Kroflič izid izenačil.

Na svoj račun je prišlo približno 500 gledalcev na Vrhniki, v 29. minuti je Aleš Marot zabil za vodstvo kozlov, nato pa deset minut pozneje postavil še končni izid.

Enaindvajseta sezona DP-ja v futsalu se začne v četrtek, 10. septembra, s tekmo Bronx - Puntar.