Litija je imela težje delo kot v finalu v polfinalu, kjer je šele po streljanju 6-metrovk z 10:8 izločila Dobovec Trgovine Jager. Foto: Drago Perko/futsal.si

Litijane je v vodstvo v 10. minuti popeljal Damir Pertić, v 12. minuti pa je izid prvega polčasa postavil Mile Simeunović. Isti igralec je na začetku drugega dela (25. minuta) povišal na 3:0, Sevničani, ki so drugič igrali v finalu, pa so kljub priložnostim le omilili poraz. Strelec gola je bil v 30. minuti Ševzet Mehić, ki je v 8. minuti zadel prečko. Končni izid je, potem ko so Sevničani zamenjali vratarja s petim igralcem, postavil Pertić v 39. minuti.
Predtem je bil tudi ženski finale lige, v katerem je Celje s 4:3 premagalo Kalc Vizijo.
Nogometna zveza Slovenije je izbrala tudi igralca, ki je v letu 2013 najbolj zaznamoval slovenski dvoranski nogomet. Drugič zapored je zlato žogo osvojil Igor Osredkar, kapetan slovenske reprezentance.
Najboljši strelec pokalnega tekmovanja je Jani Ručna (Oplast Kobarid), ki je dosegel osem zadetkov.