Prvo potezo na turnirju je potegnila Judit Polgar. Foto: BoBo

V konkurenci 64 šahistov iz devetih držav je edini v petih krogih osvojil 4,5 točke. V zadnjem krogu je premagal najboljšega hrvaškega velemojstra Ivana Šarića in si s tem zagotovil zmago. Šarić je imel med vsemi udeleženci najvišji ranking (2.648). S 3,5 točke se je moral na koncu zadovoljiti z devetim mestom.

Drugo mesto je pripadlo še enemu slovenskemu velemojstru Luki Leniču, tretji pa je bil Hrvat Ognjen Jovanić (oba sta osvojila po štiri točke). V ženski konkurenci je slavila Zala Urh, med mladinci pa Jan Šubelj.

Gostja turnirja je bila najboljša šahistka do zdaj Judit Polgar, ki je tekmovanje tudi odprla. Daljšemu pogovoru s Polgarjevo boste lahko prihodnji teden prisluhnili v podkastu Številke.