Pittsburgh Steelersi (v rumeno-črni opravi) so osvojili divizijo AFC Sever. Zdaj jih v prvem krogu končnice čaka obračun z zagrizenim tekmecem, Baltimorom. Foto: Reuters
Cam Newton
Podajalec Caroline Cam Newton bo drugo leto zapored zaigral v končnici. Foto: Reuters
Marshawn Lynch
Seattlov tekač Marshawn Lynch je takole dosegel zadetek proti St. Louis Ramsom. Foto: Reuters
Aaron Rodgers
Aaron Rodgers si je poškodoval mečno mišico, a je stisnil zobe, se v drugem polčasu vrnil na igrišče in svoji ekipi pomagal do zmage. Teden dni premora je pri podajalcu Green Baya več kot dobrodošel. Foto: Reuters
Tampa Bay Buccaneers
Tampa Bay Buccaneersi so si s porazom proti New Orleans Saintsem zagotovili prvi izbor na letošnjem naboru Lige NFL. Foto: Reuters
Jim Harbaugh
'Črni ponedeljek', dan po koncu rednega dela sezone, ko se v nekaterih ekipah v Ligi NFL začenjajo kadrovske čistke, je terjal že prvo žrtev: od mesta glavnega trenerja San Francisco 49ersov se je poslovil Jim Harbaugh. Foto: Reuters

Zagotovo je največji met uspel Baltimoru, ki je z 20:10 ugnal Cleveland, San Diegu, ki je odkrito upal na preboj v izločilne boje, pa v gosteh ni uspelo streti odpora Kansas Cityja (19:7).
To pomeni, da so se letos v končnico uvrstile kar tri ekipe iz divizije AFC Sever, in sicer Pittsburgh, Cincinnati in Baltimore. Od omenjenih je najvišji nosilec Pittsburgh, ki je v zadnji nedeljski tekmi odpravil Cincinnati s 27:17. Steelersi se bodo v končnici udarili z Baltimorom, Cincinnati čaka gostovanje v Indianapolisu.
Rodgers prestrašil navijače
Green Bay Packersi so na Lambeau fieldu v neposrednem boju za prvo mesto v diviziji NFC Sever ugnali Detroit Lionse (30:20), a vzdušje v Wisconsinu bi bilo lahko zelo hitro precej klavrno. Namreč v končnici prvega polčasa se je poškodoval podajalec Aaron Rodgers, ki letos igra izjemno. Ob akciji za zadetek je stekel iz žepa in mu je še uspelo podati Randallu Cobbu v končni coni, preden je zgrmel na tla, držeč se za levo mečno mišico. Igrišče je bil prisiljen zapustiti, vrnil se je v tretji četrtini in celo tudi sam pridelal zadetek po tleh ter pomagal svoji ekipi do zmage in prostega tedna. "To je bila MVP-predstava. Še ena MVP-predstava Aarona Rodgersa," je takoj po tekmi poudaril trener Green Baya Mike McCarthy.
Pot do Super Bowla mimo Seattla
Seattle Seahawksi so doma z 20:6 odpravili St. Louis Ramse. Tekmo so začeli slabše, do polčasa niso dosegli niti točke, pred zadnjo četrtino pa je bil izid poravnan na 6:6. V zadnjih 15 minutah so nato stopili na plin, Marshawn Lynch je po podaji, dolgi 9 jardov, dosegel zadetek, s prestreženo podajo Brucea Irvina pa so aktualni prvaki Super Bowla zmago nad divizijskim tekmecem le še potrdili. "Vsi ste nam vedno govorili, da ne bomo mogli storiti ničesar in da ne bomo mogli ponoviti lanske sezone. Lahko jo. In do te točke smo tudi jo. Zdaj pa bomo videli, kako se bomo odrezali v končnici," je po devetem divizijskem naslovu dejal glavni trener Seahawksov Pete Carroll. Njegova ekipa je v konferenci NFC tudi prvi nosilec, kar pomeni, da si je zagotovila prednost domačega terena.
Tudi Carolina v končnico
Pot v izločilne boje si je s četrto zaporedno zmago zagotovila tudi Carolina. Panthersi so na gostovanju v Atlanti s kar 3:34 odpravili Falconse. Levji delež k zmagi je prispevala sijajna obramba, ki je domačemu podajalcu Mattu Ryanu prestregla dve podaji, obe pa vrnila v končno cono za zadetek. Panthersi so edina ekipa v letošnji končnici z negativnim razmerjem med zmagami in porazi po rednem delu sezone (7-8-1). "Najlepši del vsega tega je, da na koncu ta statistika ne pomeni prav nič," se je pred sedmo silo smejalo glavnemu trenerju gostujoče ekipe Ronu Riveri, ki je poudaril, da so si njegovi varovanci pot do zmage tlakovali z izjemno obrambo.
Njihovi divizijski tekmeci, Tampa Bay Buccaneersi, so izgubili sklepno tekmo sezone proti New Orleans Saintsom (20:23), a s tem so si tudi zagotovili prvi izbor na letošnjem naboru. Bo podajalec Oregona Marcus Mariota, prejemnik letošnje Heismanove nagrade, postal član Tampe?

PITTSBURGH - CINCINNATI 27:17

Konferenca NFC: 1. Seattle (12-4)*, 2. Green Bay (12-4)*, 3. Dallas (12-4)*, 4. Carolina (7-8-1)*, 5. Arizona (11-5)*, 6. Detroit (11-5)*, 7. Philadelphia (10-6), 8. San Francisco (8-8), 9. New Orleans (7-9), 10. Minnesota (7-9), 11. NY Giants (6-10), 12. Atlanta (6-10), 13. St. Louis (6-10), 14. Chicago (5-11), 15. Washington (4-12), 16. Tampa Bay (2-14).

Konferenca AFC: 1. New England (12-4)*, 2. Denver (12-4)*, 3. Pittsburgh (11-5)*, 4. Indianapolis (11-5)*, 5. Cincinnati (10-5-1)*, 6. Baltimore (10-6)*, 7. Houston (9-7), 8. Kansas City (9-7), 9. San Diego (9-7), 10. Bufallo (9-7), 11. Miami (8-8), 12. Cleveland (7-9), 13. NY Jets (4-12), 14. Jacksonville (3-13), 15. Oakland (3-13), 16. Tennessee (2-14).

V končnico se uvrsti prvih šest ekip iz vsake konference. Z zvezdico so označene ekipe, ki so si zagotovile končnico. Najboljši dve iz vsake konference sta prvi teden končnice prosti. Najboljša iz posamezne konference pa ima po koncu rednega dela sezone v končnici zagotovljeno prednost domačega terena.