Ivan Trajkovič se je v Manchestru okitil s srebrom. Foto: Taekwondo zveza Slovenije
Trajković do srebra na evropskem prvenstvu

V polfinalu prvenstva v Manchestru je Trajkovič v kategoriji nad 87 kilogramov s 7:0 premagal izkušenega Srba Vanjo Babića. V finalni borbi se je slovenski reprezentant pomeril z Italijanom Leonardom Bailom, ki si je v prvi rundi priboril visoko prednost (7:0), Trajkovič pa se je uspel približati na 6:7. Za preobrat je zmanjkalo časa.

Trajkovič se je v prvi borbi pomeril s Heino Teemujem iz Finske, tretjim nosilcem, in ga suvereno ugnal z rezultatom 7:2. V drugem krogu je opravil z Madžarom Balazsom Tothom. Po izenačenem boju je bilo 4:3.

Naslednja slovenska tekmovalca, ki bosta stopila na tatami, bosta Jure Pantar (do 63 kg) in Gregor Pirš (do 80 kg), in sicer v soboto. V nedeljo čaka nastop še Franko Anić, ki bo moči merila v kategoriji do 67 kg.

Doslej so slovenski tekmovalci na evropskih prvenstvih osvajali le bronaste medalje. Prvo je leta 1998 priboril Dragan Zarič, drugo leta 2006 Tomaž Zakrajšek. Zadnjo do zdaj in prvo žensko pa je pred dvema letoma osvojila Nuša Rajher.