Slovenska štafeta je le za štiri stotinke ostala brez finala. Foto: OKS

Žan Pogačar, Grega Popović, Nastja Govejšek in Tjaša Pintar so za 8. mestom, ki je še zadnje peljalo v finale, zaostali za štiri stotinke. Popović je na 400 m prosto osvojil 23., Pogačar pa na 100 m hrbtno 20. mesto.

Kolesarji so tekmovali v eliminatorju, Anita Žnidaršič je končala v osmini finala, Peter Zupančič pa v četrtfinalu.

Za konec 1. dne dve zmagi
Andraž Krapež
je izgubil uvodni obračun v badmintonu. Premagal ga je Nemec Weisskirchen z 21:12 in 21:13. Prvi dan mladinskih olimpijskih iger se je za Slovenijo končal z dvema zmagama v mešanih dvojicah badmintona. Andraž Krapež v predtekmovanju igra z Nizozemko Alido Chen. Proti bolgarsko-egipčanski dvojici sta slavila z 2:0 (13;10).

Katarina Beton je z odličnim Indonezijcem Anthonyjem Sinisuko Gitingom premagala surinamsko-nemško dvojico z 2:0 (16; 8). Žreb mešanih dvojic je opravljen naključno, skupaj pa ne moreta igrati dva igralca iz ene države.

Veslača Pugelj in Zarič sta v dvojcu brez krmarja v razvrstitveni vožnji pred kvalifikacijami končala na tretjem mestu.