Damir Dugonjić je postavil novi državni rekord in osvojil četrto mesto. Foto: EPA

Zelo sem vesel osebnega in državnega rekorda. Izid je res dober. Najboljšim sem zelo blizu, a mi žal malo zmanjka, vesel pa sem, da sem za dve desetinki popravil osebni rekord. Danes sem dal vse od sebe in tekmecem moram le čestitati. Bili so boljši. Sam sem se res potrudil, dobro skočil, imel dobro reakcijo in tudi plavanje je bilo dobro. Na drugih 25 metrih sem stisnil, kar se je dalo.

Damir Dugonjić
Dugonjić SP v Dohi končal s četrtim mestom
Dugonjić končal tik pod stopničkami
Dugonjićev nastop v finalu

Korošec je v finalu nastopil odlično, s časom 26,03 je za 18 stotink sekunde izboljšal svoj državni rekord, a napovedi pred finalom, da bo za kolajno treba odplavati pod 26 sekundami, so se uresničile. Svetovni prvak je postal Brazilec Felipe Franca Silva (25,63), drugo mesto sta si razdelila Južnoafričan Cameron van der Burgh in Britanec Adam Peaty.

Van der Burgh je Dugonjića, ki je še drugič na svetovnem prvenstvu osvojil 4. mesto v tej disciplini - četrti je bil tudi leta 2012 v Barceloni - ugnal v zadnjih petih metrih, kjer je izrazito finiširal.

Dugonjić: Izid je res dober
"Zelo sem vesel osebnega in državnega rekorda. Izid je res dober. Najboljšim sem zelo blizu, a mi žal malo zmanjka, vesel pa sem, da sem za dve desetinki popravil osebni rekord. Danes sem dal vse od sebe in tekmecem moram le čestitati. Bili so boljši. Sam sem se res potrudil, dobro skočil, imel dobro reakcijo in tudi plavanje je bilo dobro. Na drugih 25 metrih sem stisnil, kar se je dalo," je po tekmi dejal 26-letni Dugonjić.

Vozlova postavila novi osebni rekord
Novi osebni rekord je na 200 m prsno (2:22,96) dosegla Tjaša Vozel, ki je prejšnji dosežek izboljšala za 1,06 sekunde. Od želenega cilja in državnega rekorda Tanje Šmid ji je zmanjkalo osem stotink sekunde. "Dosegla sem osebni rekord, za državnega mi je malo zmanjkalo, a sem glede na jutranje plavanje zadovoljna. Moj cilj tukaj je bil, da odplavam vse tri osebne rekorde, kar sem dosegla. Na 200 m prsno imam še veliko rezerve, veliko več izkušenj pa imam na 50 in 100 m prsno. Predvsem na 200 metrski razdalji me čaka še veliko dela," je po tekmi povedala 20-letna Trboveljčanka, ki živi in trenira v Kranju.

Štirje svetovni rekordi
Zadnji popoldanski del prvenstva so s svetovnim rekordom odprle Nizozemke, ki so postavile najhitrejši čas v 4 x 50 m prosto. Sicer pa so ljubitelji plavanja v nedeljo videli še tri svetovne rekordo. Postavili so jih Brazilka Etiene Medeiros na 50 m hrbtno, Nemec Markus Deibler na 100 m mešano in Švedinja Sarah Sarah Sjöström na 100 m delfin.