Srbi so edini, ki niso ponovili uvrstitev v polfinale z zadnjega SP-ja. Pred dvema letoma so bili v Šanghaju zlati Italijani, srebrni Srbi, bronasti Hrvati, v polfinalu pa so igrali še Madžari. Foto: EPA
Hrvaški vaterpolisti
Hrvaški vaterpolisti so na svetovnih prvenstvih največji uspeh dosegli leta 2007, ko so postali prvaki (to je bila sploh njihova prva medalja na SP-jih). Na zadnjih dveh turnirjih so bili bronasti. Foto: EPA

Črna gora je v Barceloni izločila Srbijo z 9:8. Srbi so v prvem polčasu dvakrat vodili z dvema goloma razlike (4:2, 6:4), a so Črnogorci obakrat ujeli priključek. Pred zadnjo četrtino je bilo 8:7 za Srbe, v zadnji četrtini pa so edina gola dosegli Črnogorci, zadnjega 70 sekund pred koncem tekme, ko je Aleksandar Ivović dosegel drugi gol na tekmi. Do konca tekme so imeli Srbi dve priložnosti, da se rešijo v podaljšek, a je Andrija Prlainović zapravil oba strela, zadnjega sekundo pred koncem rednega dela.

Figlioli dosegel edini gol v drugem polčasu
Zdaj Črno goro v polfinalu čaka Italija, ki je premagala gostiteljico turnirja Španijo s 4:3. Po prvem polčasu je bilo 3:3, v drugem pa je bil dosežen en sam gol, na začetku tretje četrtine je svoj drugi gol v večeru dosegel Pietro Figlioli.

Hrvati ujeli podaljšek, nato pa zmagali
Drugi polfinalni par je Hrvaška - Madžarska. Prvi so šele po podaljšku ugnali Avstralijo s 7:6. Avstralci so še štiri minute pred koncem rednega dela vodili s 5:3, a so južni sosedje z goloma Mara Jokovića in Luke Lončarja tekmo preveselili v podaljšek. Odločitev o zmagovalcu je padla 54 sekund pred koncem drugega podaljška, ko je v polno zadel Petar Muslim. Pri Avstralcih je dva gola dosegel William Miller, izjemno neučinkovit pa je bil Richard Campbell (en gol iz 12 strelov).

Najmanj dela za Madžare
Najmanj dela so imeli Madžari, ki so premagali Grčijo z 9:3. Grki so korak držali do konca tretje četrtine, ko je bilo 5:3, v zadnjih osmih minutah pa so vse štiri gole zabili Madžari, ki imajo kar 9 naslovov olimpijskega prvaka, na svetovnih prvenstvih pa so bili zlati le dvakrat, nazadnje leta 2003 prav v Barceloni.