Jošt Zakrajšek je v olimpijski disciplini na SP-ju v Moskvi osvojil 14. mesto. Foto: Aleš Fevžer
Zakrajšek v Moskvi 11. in 14.

Zakrajšek je najprej dopoldne v polfinalu na 1.000 metrov za las izpadel iz skupine tekmovalcev, ki so se uvrstili v finale A in s tem v boj za odličja. V Moskvi je tako veslal v malem finalu, kjer so se tekmovalci potegovali za uvrstitve med skupno 10. in 18. mestom. Veliki finale na tej razdalji je postregel z nekoliko presenetljivim razpletom, saj si je naslov svetovnega prvaka priveslal Čeh Josef Dostal, ki je startal na progi 9.

Popoldne je Zakrajšek startal še na 5.000 metrov, kjer je s časom 21:24,596 priveslal do enajstega mesta. Naslov svetovnega prvaka si je priveslal Avstralec Ken Wallace, drugi je bil Nemec Max Hoff, tretji pa Francoz Cyrille Carre.

Zadnji dan prvenstva bo Zakrajšek startal v finalu C na 500 metrov.