Miladin Kozlina je s streli od daleč poskrbel, da si Francozi na začetku tekme niso priigrali prevelike prednosti. V drugem polčasu ni prišel do izraza. Foto: RTV SLO
Tone Tiselj
Tone Tiselj je lahko pred nadaljevanjem sezone upravičeno zaskrbljen. Foto: RTV SLO
Edi Kokšarov
Edi Kokšarov je že vrsto let nepogrešljiv član Celja PL. Foto: MMC RTV SLO

Trenerja Toneta Tislja v mestu ob Savinji čaka še veliko dela, saj so njegovi varovanci pokazali sila slabo in neprepričljivo igro, s katero se bodo v Evropi težko uvrstili daleč. 37 zadetkov govori o izjemno krhki obrambi. Slovenski prvaki so v napadu sicer dosegli 30 zadetkov, a vse preveč je bilo odvisno od trojke Edi Kokšarov - Miladin Kozlina - Aleksej Peskov, ki je skupaj dosegla 22 zadetkov. Ko so jih gostitelji ustavili, se je ustavila tudi celjska igra.

Kozlina zaustavil francoski nalet
Francozi so tekmo začeli izjemno, saj so že v 5. minuti vodili s 4:1. Celjani so se hitro vrnili in po zaslugi izjemno razpoloženega Miladine Kozline (vseh pet zadetkov v prvem polčasu je dosegel do 18. minute) prvič izenačili na 7:7.

Trojica dosegla 16 od 18 zadetkov
V sredini polčasa so slovenski prvaki trikrat povedli z zadetkom prednosti, sam zaključek polčasa pa je spet pripadel Francozom, ki so na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti (20:18). V zeleno-rumenem dresu je udarna trojka Peskov, Kokšarov in Kozlina dosegla kar 16 zadetkov, preostali igralci (Dragan Gajič in David Špiler) pa le dva! Razočarala sta tudi vratarja, saj sta Aljoša Rezar in Beno Lapajne skupaj ustavila le tri strele!

Drugi polčas enosmerni promet
V drugem polčasu so Celjani v obrambi začeli izjemno, saj zadetka niso prejeli šest minut. Špiler je v 36. minuti izenačil na 20:20, nato so Francozi v vsega dveh minutah za hrbet Lapajneta spravili štiri žoge. Celjani so se še vrnili s tremi zaporednimi zadetki, a nasprotnikov več niso ujeli. Najboljši domači igralec Daniel Narcisse je v 48. minuti s svojim osmim zadetkom gostitelje povedel v vodstvo 32:28. Nato je celjska ladja povsem potonila, saj so Francozi kmalu povedli za sedem (36:29) in potrdili visoko zmago.