Jure Dolenec
Jure Dolenec je dosegel šest golov. Foto: Urban Urbanc
Celjani z lepo prednostjo v Lizbono
Gorenje izgubilo doma

Najzaslužnejši za celjsko zmago je bil Borut Mačkovšek, ki je Benfici nasul deset golov, od tega osem v drugem polčasu, ko so pivovarji napravili odločilno razliko. Gostje so v 23. minuti ostali brez Rusa Georgija Zajkina, ki je napravil grob prekršek nad Mačkovškom, tako da je dobil rdeči karton.

V Pokalu EHF je Gorenje na domačem igrišču izgubilo z Rhein Neckar Löwnom (25:27). Sedem minut pred koncem je semafor kazal še zadetek prednosti Gorenja, nato pa so gostje v končnici unovčili bogatejše izkušnje. Pri "osah" sta po šest golov dosegla Nikola Manojlović in Jure Dolenec, medtem ko sta bila pri Nemcih najučinkovitejša Uwe Gensheimer in Michael Müller.