Mikkel Hansen je Avstrijcem zabil devet golov. Foto: EPA

Lekai zadel za točko Madžarov
14. januar 2014 ob 20:17,
zadnji poseg: 14. januar 2014 ob 21:09
Herning - MMC RTV SLO

Tretji dan evropskega prvenstva v rokometu na Danskem je Makedonija remizirala s Češko (24:24), Madžarska pa z Islandijo (27:27).

Makedonci so v sicer izenačeni tekmi nekajkrat povedli za tri gole, a so jih Čehi vselej ujeli. Dve minuti pred koncem je Dejan Pecakovski Makedonijo povedel v vodstvo (24:23), vendar je Pavel Horak izenačil (24:24). Tako Makedonija kot tudi Češka sta osvojili prvo točko na prvenstvu, saj sta v uvodnem krogu izgubili.

Prvo ime srečanja je bil makedonski bombarder Kiril Lazarov, ki je dosegel 12 golov. Horak jih je za Čehe prispeval osem.

Zmagi evropskih in svetovnih prvakov
V drugi popoldanski tekmi je Madžarom točko z zadetkom nekaj sekund pred koncem priboril igralec Celja Mate Lekai. Zvečer so evropski prvaki Danci pričakovano s 33:29 ugnali Avstrijce, svetovni prvaki Španci pa s 27:25 Norveško.

Hermann 5; Hansen 9.

Vrstni red: Danska 4, Avstrija 2, Češka in Makedonija 1.

SKUPINA B, Aalborg

2. KROG
MADŽARSKA - ISLANDIJA 27:27 (16:15)
Ancsin 7; Palmarsson 8.

NORVEŠKA - ŠPANIJA 25:27 (8:12)
Myrhol 7; Tomas 8.

Vrstni red: Španija 4, Islandija 3, Madžarska 1, Norveška brez točk.

A. V.
scenic
# 14.01.2014 ob 20:38
Pahrček,evo kako se je lhako to zgodilo.saj vem kaj si mislil s tem,ampak vseeno tukaj so sramotni trenutki za naš rokomet.sploh pa je bila takrat največja napaka igrati v stožicah in meni sploh ne gre v račun, kako so sploh pomislili na stožice ob tako pomembni tekmi,ko pa je bilo jasno,da ne bo polno in bo pritisk na sodnike in igralce belorusije slab.dejansko sploh niso občutili,da igrajo na kakem vročem terenu.v celju naprimer nebi imeli najmanjših težav z belorusi in bi lepo zdaj držali pesti za naše na EP-ju.plus, s to neuvrstitvijo na EP,bomo dobili težjega nasprotnika v kvalifikacijah za SP.

SLOBloodPatriot
# 14.01.2014 ob 20:35
@pahorček

Denič ve, njega je treba vprašati.
scenic
# 14.01.2014 ob 20:25
ko ni naših, gledam in komentiram vse skupaj s težkim srcem.
je pa tale skupina A,najlažja skupina v zgodovini prvenstev.neki čehi,makedonci in avstrijci,ko jih mi pojemo za malo malco tudi z deničevo taktiko,kaj šele,če bi vse bilo kot mora,od taktik do igralcev.
scenic
# 14.01.2014 ob 20:48
pa ta belorusija ni edina.spomnino se samo še enega poraza v takih kvalifikacijah proti slovaški,kjer smo jim preprosto dali zmago,češ mi je ne rabimo,ali pa še bolj čudno tista proti madžarski isto v kvalifikacijah,kjer smo doma zmagali za dva gola,tam pa smo v drugem polčasu vodili že za 5 golov,na koncu pa izgubili za tri in madžari so lepo odšli na prvenstvo.
imajo pa vse te tekme skupnega imenovalca....
pahorček
# 14.01.2014 ob 20:27
makedonija, češka, avstrija na evropskem???

naši pa v predkvalifikacijah za svetovno?

le kako se je to lahko zgodlo???
Dr.njohec
# 15.01.2014 ob 00:58
Hansenova desnica in levica od Lazarova sta grom in strela.
Majoneza
# 15.01.2014 ob 00:54
Frajercek, po moje to, da je mela v kvalifikacijah za ta EP druga največ točk izmed tretjeuvrščenih (una z največ točkami (Rusija) je šla na EP): http://en.wikipedia.org/wiki/2014_Europe
an_Men%27s_Handball_Championship_qualifi
cation
Frajercek
# 14.01.2014 ob 23:24
No saj to... Nemčija... Kaj za vraga pomeni "najboljša med neuvrščenimi"?
varda
# 14.01.2014 ob 22:54
Ja, razen Nemčije, ki je bila najboljša med neuvrščenimi
Frajercek
# 14.01.2014 ob 22:41
Če prav razumem, tiste reprezentance, ki se niso uvrstile na EP so igrale predkvalifikacije za SP?
varda
# 14.01.2014 ob 22:23
Ja samo so na koncu vseeno dobili tekmo na silo, ker so močnejši. Maqueda je parkrat kar odnesel skoraj celotno Norveško obrambo v 6 meterski prostor. Poleg tega so zadnjih 5 minut precej stisnili v obrambi. Danska težko daje gole na silo, sploh če jim zaustaviš Hansna so precej izgubljeni.
urkeman
# 14.01.2014 ob 22:16
To da igrajo makedonci, čehi in avstrijci še ne pomeni, da je skupina najlažja. Kaj pa je merilo? Ime Nemčija, ki je sploh ni, ali Švedska, ki od časov Olssona in ostalih ni niti pol od te reprezentance? Kaj pa Rusi, ki so vedno bili velesila?
Skratka fantje, generacije se menjajo, razmerja se menjajo in tudi eni makedonci niso več k Škofljica al pa Velika Nedelja.
klemy
# 14.01.2014 ob 22:13
Če uspe Španiji ali Franciji upočasniti tempo igre proti njim (če bodo igrali med sabo seveda) jih bodo zelo verjetno premagali, ker so močnejši in znajo igrati na silo.

Tut Španci letos poizkušajo igrati hiter rokomet. Recimo danes, ko jim je to del prvega polčasa uspevalo je vse skupaj zgledalo odlično. Po tem pa se jim je igra v drugem polčasu povsem ustavila (ni bilo več konter, hitrih centrov) in so se večino polčasa zbijal v sredino brez ideje kam z žogo.
juve91
# 14.01.2014 ob 22:07
kje lahko spremljan statistiko trenutnih tekem?
varda
# 14.01.2014 ob 22:06
Danska ob takšni igri ne bo prvak. Ko se igra hitro so izjemni, ko pa se igra upočasni pa v napadu vse preložijo na Hansna, obramba pa tudi ni ne vem kaj. Če uspe Španiji ali Franciji upočasniti tempo igre proti njim (če bodo igrali med sabo seveda) jih bodo zelo verjetno premagali, ker so močnejši in znajo igrati na silo. Hrvati na drugi strani gojijo hitrejši rokomet, kar bi bila, v morebitnem medsebojnem obračunu, voda na mlin Dancev.
varda
V Herningu pa šajna sonce na polno
kafkaf
# 14.01.2014 ob 21:12
kdaj pa naši heroji kej igrajo???

aja,luzerjev sploh ni zraven...so imeli derbi z velesilo ukrajino....
Evropsko prvenstvo v rokometu ...
link
Znanih 21 rokometašev za "misijo Hrvaška"; Dolenec in Henigman bijeta bitko s časom
34
15. december 2017 ob 12:26 Selektor slovenskih rokometašev Veselin Vujović je objavil spisek 21 igralcev, ki bodo 26. decembra v Zrečah začeli priprave pred januarskim evropskim prvenstvom na Hrvaškem.