Kent Robin Tönnesen je dobro prebijal poljsko obrambo. Iz devetih poskusov je dosegel šest golov. Foto: EPA
Luc Abalo
Luc Abalo je bil s šestimi zadetki najučinkovitejši strelec Francozov. Foto: EPA
Omeyer nerešljiva uganka za hrvaške rokometaše

Norvežani se niso ustrašili 15.000 navijačev v Tauron Areni. Pogumno so se zoperstavili favoriziranim domačinom in ves čas držali korak z njimi. Izid je bil nazadnje izenačen v 23. minuti pri 12:12, nato pa so se "vikingi" odlepili na 15:12. Ob polčasu je bilo 16:15.

V drugem delu Poljakom ni uspelo izenačiti, najbližje so bili pri 23:24 v 50. minuti. Norvežani so ob čvrsti 6-0 obrambi dobro zadevali z vseh položajev. Še posebej pa sta se izkazala zunanja igralca Espen Lie Hansen, ki je dosegel osem golov, in Kent Robin Tönnesen, ki je dodal šest zadetkov, vključno z zadnjima dvema. Še uspešnejša sta bila pri Poljakih Karol Bielecki (10) in Michal Jurecki (9), a nista imela dovolj pomoči soigralcev.

Francija nadigrala Hrvate
Francija je na uvodni tekmi dneva gladko premagala Hrvaško, ki je klonila s 24:32. Hrvati so korak z branilci naslova držali le do 15. minute, ko je semafor kazal 6:6. Francija je nato dodala plin, unovčila svojo kakovostno in fizično premoč ter na odmor odšla s prednostjo 16:10.

Omeyer zbral 16 obramb in zabil še gol
V drugem polčasu Francozi niso popuščali. Na krilih zimzelenega vratarja 39-letnega Thierryja Omeyerja, ki je na koncu zbral 16 obramb, so v 39. minuti povedli s 24:13 in zmagovalec je bil odločen. Za piko na i je Omeyer v 59. minuti celo dosegel zadetek čez celo igrišče.