Nejc Cehte je za Gorenje dosegel štiri zadetke. Foto: Goran Vadlja Kamenjašević/RK Gorenje Velenje
Celjani suvereno slavili v Kopru

V Rdeči dvorani v Velenju sta bili ekipi izenačeni le do 16. minute in izida 10:10, potem pa so rokometaši Gorenja stopili na plin in si pred drugim polčasom priigrali šest golov prednosti (21:15). Deset minut pred koncem tekme so vodili že za deset golov (32:22), tako da je bila tekma odločena veliko pred zaključnim žvižgom sodnika.

Celjani, ki za Gorenjem zaostajajo za točko, so v Bonifiki po prvem polčasu vodili s 13:17. Blaž Janc je v 20. minuti z zaporednima zadetkoma zadel za 7:11 in 7:12. V drugem delu so Celjani le še potrdili premoč in deset minut pred koncem vodili za deset golov (22:32).
Ribnica se je približala tretjemu mestu
Riko Ribnica se je z zmago s 25:26 v dvorani Tabor približal Mariboru na tretjem mestu le na dve točki. Štajerci so ob polčasu vodili s 15:11. Jan Grebenc je v 48. minuti izenačil na 20:20, potem pa sta bili ekipi do konca vseskozi poravnani. V zadnjem napadu je Dušan Fidel zadel le gostujočega vratarja in Ribnica se je veselila velike zmage. Janez Skušek je šest od osmih golov dosegel s 7-metrovke.