Jure Dolenec, ki odhaja v Montpellier, je dosegel sedem golov. Foto: Aleš Fevžer
Rokometaši Cimosa osvojili tretje mesto
Velenjčani prvenstvo končali z zmago

Velenjčani so si že pred časom zagotovili tretji naslov državnega prvaka, kljub temu pa tokrat niso popuščali niti za milimeter. Pivovarji so bili v prvem polčasu enakovredni in celo povedli z 12:10, a so nato "ose" že do polčasa preobrnile izid (18:15).

Vsi dvomi o zmagovalcu so bili razblinjeni v prvi polovici drugega polčasa, ko je Gorenje ušlo na 31:21. Celjanom je do konca uspelo nekoliko ublažiti poraz. Velenjčani so tako na najboljši mogoči način zaokrožili sezono, po kateri bo moštvo doživelo veliko spremembo, saj se poslavljajo trener Branko Tamše in nosilci igre Marko Bezjak, ki je bil izbran za najkoristnejšega igralca (MVP) prvenstva, Jure Dolenec, Matej Gaber, David Miklavčič, Dino Bajram, Peter Pucelj in Fahrudin Melić.

V tekmi za 3. mesto je Cimos Koper, ki se bori za golo preživetje kluba, z 32:29 porazil Maribor Branik.

Prvo ligo zapuščata Sevnica in Krško, medtem ko sta nova člana slovenske rokometne elite Slovan in Herz Šmartno.