Nejc Cehte
Veliko dela za celjske rokometaše v Kopru

A začetek v dvorani Bonifika ni obetal tako "zanimive" tekme, saj so Celjani v 10. minuti povedli s 7:1. Polčas se je končal s 17:12.

Ko je v 36. minuti Luka Žvižej zabil za 19:12, je kazalo, da je srečanje odločeno. A varovanci Zorana Jovičića se niso predali. Vztrajno so lovili nasprotnike in po golu Žige Smolnika v 56. minuti je semafor kazal le -1 (26:27).

Presenečenja vendarle ni bilo, za kar so s tremi goli zapored poskrbeli Luka Žvižej, Blaž Janc in vratar Ivan Gajić, ki je zadel čez celotno igrišče. Vlah je bil z osmimi zadetki prvi strelec tekme, medtem ko sta na drugi strani Žiga Mlakar in Žvižej zadela po sedemkrat.

Škofjeločani v 2. polčasu vodili s +3
Precej so se morali za zmago potruditi tudi Velenjčani, ki so s 27:23 strli Urbanscape Loko. Polčas se je končal z 11:11. Sredi drugega dela so Gorenjci povedli s tremi goli prednosti (18:15), nato pa so se gostitelji le zbrali in uveljavili kakovostno premoč. V velenjski ekipi sta bila najučinkovitejša Nejc Cehte s sedmimi in Matjaž Brumen s šestimi goli, v škofjeloški pa Aleks Kavčič z osmimi in Grega Jamnik s petimi zadetki.

Dobrodelna tekma za Nenada Stojakovića

V okviru tedna Evropske rokometne zveze v začetku novembra bo Rokometna zveza Slovenije organizirala poseben dogodek. Na njem se bodo zbrali vsi nekdanji člani slovenske izbrane vrste, ki so se poslovili v zadnjih letih. Na revialni tekmi, katere lokacija in točen termin bosta znana nekoliko kasneje, bo Slovenija zaigrala proti selekciji sveta, torej vrhunskim rokometašem, s katerimi so naši nekdanji reprezentanti igrali doma in na tujem.

Dogodek bo dobrodelen, saj bo Rokometna zveza Slovenije izkupiček od vstopnic namenila nekdanjemu reprezentantu Nenadu Stojakoviću, ki zaradi velikih težav s hrbtenico - zaradi katerih je prikovan na invalidski voziček - potrebuje izjemno zahtevno operacijo, ki jo lahko opravijo samo specialisti v Švici.