Pod budnim nadzorstvom Cimosovega trenerja Matjaža Tominca se v Kopru razvija nov slovenski rokometni center. Foto: RTV SLO
Mirsad Terzić
Mirsad Terzić je bil na zaključnem turnirju pokala neustavljiv. V dveh tekmah je zbral 19 golov, a s Celjani osvojil le tretje mesto. Foto: rk-celje.si
Zgodovinski uspeh Cimosa

Cimos ostaja najbolj prijetno presenečenje rokometne sezone, saj se po zmagi s 30:25 v Celju veseli prvega pokala v klubski zgodovini. Hrpeljci, ki so v soboto igrali podaljšek s Celjem (37:38), so v prvem delu prevladovali in si po petem golu Robija Konečnika v 20. minuti prvič priigrali tri gole prednosti (12:9), ki so jo imeli tudi ob odmoru (16:13).

Prva bomba Denisa Buntiča je v 37. minuti polfinaliste pokala EHF pripeljala do izenačenja (17:17), druga pa do prvega vodstva za dva zadetka v 39. minuti (19:17). Hrpeljci so ob tem zgrešili dve sedemmetrovki zapored, Koper pa je z nizom 7:0 v 43. minuti odločil tekmo. V 50. minuti je bilo že plus 8 (27:19).

MVP turnirja Buntić
Lovorika za najkoristnejšega igralca turnirja je pripadla Buntiću, najboljši strelec turnirja je bil Mirsad terzić (Celje PL).

Tomincu lovorika v veliko zadovoljstvo
"Od začetka smo dejansko zgrešili čiste strele. Ko smo povedli za tri, štiri gole, je igra stekla in prišli smo do zaslužene zmage. Ta lovorika mi je v veliko zadovoljstvo za vloženi trud," je bil po zmagi zadovoljen koprski trener Matjaž Tominec.

"Dejansko nam je zmanjkalo moči po včerajšnji tekmi s Celjani. Koper je zasluženo zmagal," je bil jedrnat desni zunanji Gold Cluba Aljoša Štefanič.

Celjanom tretje mesto
V tekmi za tretje mesto je Celje PL ugnal trebanjski Trimo s 26:19. Prvi celjski strelec je bil, tako kot v polfinalu, bombarder Terzić.