Rokometaši Kiela so po letih 2007 in 2010 znova najboljši v Evropi. Foto: Reuters
Filip Jicha je v drugem polčasu dosegel nekaj pomembnih zadetkov. Foto: EPA
Nikolaj Markussen
Atletico Madrid je v četrtfinalu izločil Cimos Koper. Foto: EPA
Veliko slavje Kiela v Kölnu

Nemci so pred 20.000 gledalci vodili že po prvem polčasu s 13:10. Večji del prvega dela so bili sicer z dobro igro v dokaj široko postavljeni obrambi v prednosti Španci, v 21. minuti je bil tako izid 7:9. Stik z Atleticom je v uvodnih 20 minutah držal Šved Kim Andersson, ki je dosegel kar pet od sedmih golov za Kiel. Nato je njegova ekipa le pokazala svojo moč, naredila delni izid 6:0 in vodstva do konca tekme ni več izpustila iz rok.
Razigrana Jicha in Omeyer
V drugem polčasu so morali prvaki iz let 2007 in 2010 resda na prvi zadetek čakati vse do 37. minute (14:11), minuto pozneje pa so Španci znižali na 14:13. Toda kmalu so Nemci znova lažje zadihali, saj je v 46. minuti Čeh Filip Jicha povišal na 17:13, najvišje vodstvo na tekmi pa so imeli nemški prvaki pri izidih 21:15 in 22:16. Atletico se je ob koncu približal na tri zadetke, bližje pa tudi po zaslugi znova izjemnega vratarja Thierryja Omeyerja (17 obramb) ni mogel.
Kiel je v soboto v polfinalu s 25:24 izločil Füchse iz Berlina, Atletico pa je bil s 25:23 boljši od Köbenhavna. Danci so osvojili končno tretje mesto, Berlinčane so ugnali s 26:21.