Celje Pivovarna Laško
"Pivovarji" na sedmih medsebojnih srečanjih še vedno čakajo na prvo zmago proti "levom" iz Mannheima. Foto: BoBo
Branko Tamše
Varovanci Branka Tamšeta so znova pustili dober vtis, a znova so tudi popustili v ključnih trenutkih in izgubili, čeprav so bili dve tretjini tekme boljši tekmec. Foto: Aleš Fevžer
Celjani izgubili tudi sedmi dvoboj z Rhein-Neckarjem

"Pivovarji" so vodili ob polčasu za dva gola in v 40. minuti za tri (19:16), nato pa so domači "levi" začeli preobrat in v zadnjih desetih minutah strli odpor gostov. Na koncu je Löwen imel priložnost še za izdatnejšo zmago, a so Celjani izvlekli poraz s štirimi goli razlike. Celje Pivovarna Laško je tako še na peti tekmi pustilo izredno dober vtis, a v skupini C je osvojilo samo dve točki.

Slab začetek, dober prvi polčas
Löwen je odločno začel in v 6. minuti povedel že s 5:1, a nato je uvodni pritisk minil, Matevž Skok je začel braniti, "pivovarji" pa zadevati in v 24. minuti so po bliskovitem napadu Blaža Janca prvič povedli z 12:11. Ob polčasu so Slovenci odšli na odmor s presenetljivo prednostjo dveh golov (15:13).

Landin in Schmid poskrbela za preobrat
Nadaljevanje ni prineslo spremembe, saj so Celjani večkrat povedli tudi za tri gole, po 40 minutah igre je Skok zbral že deset obramb, na semaforju pa je bilo 19:16 za goste. A nato je Rhein-Neckar le strnil obrambne vrste, izključitve in danski vratar Niklas Landin je polovil nekaj žog, v 43. minuti pa je Gedeon Guardiola izenačil na 19:19. Celje je še odgovorilo s "cepelinom" Ivana Šliškovića, a nato je bilo pravega odpora hitro konec, saj se je ustavilo v napadu, obrambno pa niso mogli več zadrževati favoritov.

Deset minut pred koncem je začel tekmo lomiti razigrani Andre Schmid, ki je v 52. minuti z dolgim skokom v kazenski prostor potisnil žogo v mrežo za 26:23 in obračun 5. kroga je bil odločen.

Zarabec prvi celjski strelec s 5 goli
Dvoboj je potekal v mestecu St. Leon-Rot pri Heidelbergu. Rhein-Neckar je gostil tekmo na svojem rezervnem prizorišču v dvorani, ki sprejme le 1.800 ljudi, saj je prvotno domovanje Löwna SAP Arena v Mannheimu zasedena. V celjski ekipi je bil najučinkovitejši Miha Zarabec s petimi goli, Blaž Janc in Šime Ivić sta jih dosegla po štiri.

Celjska zasedba se bo v naslednjem, 6., krogu rokometne Lige prvakov ponovno pomerila z Rhein-Neckarjem, tekma pa se bo v nedeljo, 23. novembra, v Celju v dvorani Zlatorog začela ob 17. uri.

Branko Tamše, trener Celja Pivovarne Laško: "Večji del tekme smo bili povsem enakovredni nemški zasedbi, nanjo smo se dobro in temeljito pripravili. Na našo veliko žalost smo v prelomnih trenutkih tekme zapravili aktiven izid, kar se nam je na nekaterih zadnjih mednarodnih dvobojih že zgodilo. Dejstvo je, da smo na nasprotni strani imeli vrhunsko zasedbo. Navkljub temu bi čestital svojim izbrancem, borili so se po najboljših močeh, upam in verjamem, da se bo naše trdo delo v naslednjih dvobojih tudi obrestovalo."

Luka Žvižej, igralec Celja Pivovarne Laško: "Bili smo blizu pozitivnemu izidu, a še vedno imamo zgolj dve točki. Upam, da bomo enkrat le odigrali vseh šestdeset minut na visoki ravni in premagali enega od imenitnih tekmecev v naši skupini. V Nemčiji smo se borili po najboljših močeh, a se nam ni izšlo."