Jure Dolenec je v Montpellieru dosegel osem zadetkov, v Kielcah pa jih je dodal še sedem. Foto: EPA
Laszlo Nagy
David Miklavčič ustavlja prvega zvezdnika Veszprema Laszla Nagya. Foto: EPA

Veszprem, ki je v lanskem razburljivem finalu moral priznati premoč poljskemu klubu, je s 23:22 slavil že v Zagrebu, tokrat pa je bila njegova premoč še očitnejša. Zagrebčani, ki so na odločilni tekmi v skupinskem delu premagali Celje, so držali korak z gostitelji do 3:3, nato pa so madžarski prvaki z delnim izidom 10:2 po 20 minutah pobegnili na 12:5. Polčas se je končal s 15:9.

V drugem delu Zagrebčanom ni uspelo priti bližje kot na minus pet. V vratih Veszprema se je razigral Mirko Alilović, tako da je hitro postalo jasno, da gostje nimajo nobene možnosti za senzacijo. Gašper Marguč je dosegel pet golov za domače, Dragan Gajić je dodal štiri, medtem ko Blaž Blagotinšek ni igral.

Na drugi strani je David Miklavčič dosegel tri gole za Zagreb, Darko Cingesar je dodal dva. Matevž Skok je branil.

Velik preobrat Montpelliera v drugem polčasu
Kielce so v nedeljo doma lovile zaostanek petih zadetkov s prve tekme proti Montpellieru (28:33). Po prvem polčasu jim je dobro kazalo, saj so vodile s 15:11, v 39. minuti pa z 19:14. Sledil pa je velik preobrat Francozov, ki so po delnem izidu 1:9 v 51. minuti povedli z 20:23 in prednost zadržali do končnih 26:28. Jure Dolenec je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec Montpelliera (na prvi tekmi jih je dosegel osem), medtem ko sta Dean Bombač in Uroš Zorman pri gostiteljih zadela vsak po enkrat.