Ante Kaleb je bil z devetimi zadetki najboljši strelec tekme, a ni mogel preprečiti poraza Maribora. Foto: Sašo Korošec
Urban Lesjak
Vratar Celja Urban Lesjak je zbral 17 obramb. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Staš Skube
Staš Skube je dosegel deset golov. Foto: Aleš Fevžer
Pomembna zmaga Celjanov v dvorani Lukna

Celjani, ki so 23. februarja v dvorani Tabor izgubili z 32:30, so v 12. minuti povedli s 3:6. Gostitelji so v nadaljevanju znižali na 5:6, a "pivovarji" so se v 19. minuti znova bolj oddaljili (7:12). Vratar Urban Lesjak je ubranil prve tri strele s sedmih metrov. Pet minut pozneje je prednost znašala že +6 (9:15), ob polčasu pa so gostje vodili za 4 (15:19).
V drugem polčasu je Maribor pred 1.200 gledalci prišel na 17:19, a je Lesjak nadaljeval zbiranje obramb (na koncu jih je v statistiko vpisal 17), Mate Lekai pa je v 42. minuti povišal na 17:24. Varovanci Marka Šibile kar deset minut niso dosegli zadetka. Ob koncu tekme je Miha Zarabec s tremi zaporednimi zadetki prednost Celja zmanjšal na štiri zadetke (24:28), do konca pa se je ta stopila na +2, toda celjska zmaga ni bila resno ogrožena.

Celjani z zmago ostajajo v boju za naslov prvaka, prihodnjo soboto ob 16.00 bodo v dvorani Zlatorog gostili vodilno Gorenje, za katerim zaostajajo štiri točke. Do konca prvenstva je še šest krogov.
Lahka zmaga Gorenja
Velenjčani v soboto niso imeli težav s Sevnico, ki je v Rdeči dvorani padla s 40:26. Domači so bili že od samega začetka za razred ali dva boljši tekmec in si do polčasa priigrali devet golov prednosti (22:13). V nadaljevanju se slika na igrišču ni spremenila, tako da je bilo edino vprašanje, kakšna bo razlika na koncu. Staš Skube je dosegel deset golov, na drugi strani pa Matej Flajs 11.

Celjani pripeljali srbskega krožnega napadalca
Še to: Celjani so za prihodnji dve sezoni podpisali pogodbo z 20-letnim srbskim krožnim napadalcem Živanom Pešićem. 196 cm visoki Pešić je bil v zadnji sezoni član Veszprema, ki pa ga je posodil Györu.