Marino Marić je za Maribor dosegel šest zadetkov. Foto: Sašo Korošec
Celjani poraženi v Mariboru

Za slovenske podprvake in papirnate favorite letošnje sezone je poraz prišel ob nepravem času, končnico za prvaka bodo namreč začeli s kar petimi točkami zaostanka za vodilnimi Velenjčani, ki so jih letos ugnali dvakrat, in le tremi točkami prednosti pred tretjeuvrščenimi Mariborčani.
Večji del tekme so bili v prednosti izbranci domačega trenerja Marka Šibile. Ob polčasu je bilo 18:15. V 41. minuti so vodili s 24:20, a so jih Celjani šest minut pozneje ujeli in izenačili na 26:26. V razburljivi končnici sta obe ekipi imeli svoje priložnosti za zmago, v prelomnih trenutkih dvoboja pa je bilo več preudarnosti in modrosti na strani gostiteljev. Zadnja žeblja v celjsko rokometno krsto sta zabila Marino Marić in Miha Zarabec za končnih 32:30.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj razpoložena Marić in Ante Kaleb, ki sta dosegla po šest golov, v celjski pa je Gašper Marguč zbral 13 zadetkov, od tega osem s 7-metrovke.