Mario Šoštarič je bil skupaj z Markom Dujmovičem najučinkovitejši rokometaš Gorenja. Foto: MMC RTV SLO/Aleš Vozel
Gašper Marguč
Gašper Marguč je bil najučinkovitejši celjski igralec na tekmi proti Sevnici. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Izbranci domačega trenerja Ivana Vajdla so vse dvome o zmagi razrešili v prvem polčasu, ki so ga dobili z osmimi goli prednosti. V nadaljevanju so razliko v golih podvojili, a tudi hranili moči za veliko pomembnejši dvoboj s francoskim prvakom PSG.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Mario Šoštarič in Marko Dujmović, v gostujoči Patrik Leban, vsi pa so dosegli po pet golov. Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v četrtek, 27. marca, gostovala v Mariboru, ribniška pa bo dan pozneje gostila Sevnico.

Djurdjevićevih 9 golov v Celju premalo
Tudi Celjani so na svoj račun vpisali drugi par točk v končnici za prvaka, po domači zmagi nad Ribničani so v gosteh visoko premagali še Sevničane (39:20). Največje presenečenje rednega dela državnega prvenstva se je favoriziranim tekmecem iz mesta ob Savinji dokaj enakovredno upiralo le v uvodnih minutah, nato pa so Celjani odločno pohodili stopalko za plin in si že v 29. minuti priigrali enajst golov prednosti (20:9). V drugi polovici tekme niso popustili niti za ped, hkrati pa - kolikor je bilo to mogoče - vadili taktične različice za prvo tekmo osmine finala lige prvakov z nemškim Flensburgom, ki bo v nedeljo, 23. marca, v Zlatorogu. V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Gašper Marguč s sedmimi goli, v sevniški pa Milo Djurdjević z devetimi zadetki.