Slovenec Staš Skube je bil s petimi goli drugi strelec Picka. Matej Gaber je dosegel štiri gole, Mario Šoštarič pa enega. Foto: BoBo
Luka Žvižej
Luka Žvižej je bil s sedmimi zadetki najučinkovitejši Celjan. Foto: BoBo
Pick Szeged znova boljši od Celja

Madžarski podprvak je tako še drugič v enem mesecu, v Zlatorogu je bilo 31:25, ugnal slovenske prvake, ki so v Szegedu nastopili brez najboljšega strelca Blaža Janca. Ta je zaradi viroze ostal doma.

Dobremu začetku sledilo slabše nadaljevanje
Celjani so se pogumno spustili v boj s favoriziranimi domačini. Pivovarji so na začetku srečanja z raznovrstno igro dobro zaključevali napade, tako da so v 14. minuti po zadetku Žige Mlakarja povedli z 8:6. A sledil je petminutni "mrk", nekaj žog je ubranil tudi Marin Šego. Pick je to izkoristil in z delnim izidom 5:0, zadetek za 11:8 je zabil Matej Gaber, v 20. minuti prisilil Branka Tamšeta k minuti odmora. Ta ni pomagala, saj je Pick po "predahu" še dodal plin in stisnil v obrambi. Tehnične napake gostov so se vrstile, k sreči pa je v celjskih vratih svoje delo solidno opravil vratar Ivan Gajić, tako da je semafor ob polčasu kazal "le" 15:10.

Pivovarji brez dinamita za preobrat
Celjani so se na začetku drugega dela - po novih obrambah Gajića - približali le na tri zadetke zaostanka (16:13) in napovedali zanimivejše nadaljevanje. Vendar Pick ni dovolil, da bi jih Celjani ujeli. Staš Skube je tako v 45. minuti zabil za "varnih" +5 (22:17). Končnica ni prinesla preobrata. Pivovarji tako kot v Zlatorogu niso imeli dovolj moči in kakovosti, da bi resneje ogrozili domačine. Že precej pred koncem je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma.

11. februarja s Kristianstadom
Tekmovanje v Ligi prvakov se bo zaradi svetovnega prvenstva v Franciji nadaljevalo februarja. Celjani bodo 11. februarja gostili Kristianstad. Zmaga proti Švedom bo v boju za osmino finala nujna.

LIGA PRVAKOV, 9. krog

Skupina B:
PICK SZEGED - CELJE PL 27:22 (15:10)

Pick Szeged: Sierra, Šego, Obranović, Källman 6, Bodo, Gorbok 1, Goncalves dos Santos 3, Zubai, Balogh 3, Skube 5, Blažević, Gaber 4, Šoštarič 1, Rodriguez 1, Banhidi 3, Buntić.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Malus 1, Barbarskas, Razgor, Suholežnik, Marguč 2, Grošelj, Poteko, Zarabec 2, Kodrin, Patrianova, Mačkovšek 5, Mlakar 4, Žvižej 7, Bećiri 1.

Sedemmetrovke: 1/5; 2/4

Izključitve: 8 min; 10 min

KRISTIANSTAD - MEŠKOV BREST 29:29

ZAGREB - RHEIN NECKAR LÖWEN 25:21

KIELCE - VARDAR 27:24

Vrstni red: Kielce 14, Pick Szeged 13, Vardar 12, Rhein Neckar 11, Meškov Brest 9, Celje PL 5, Kristianstad 4, Zagreb 4.

Zmagovalca skupin se uvrstita v četrtfinale, ekipe od 2. do 6. mesta pa v osmino finala.