Ana Gros je v prvem polčasu dosegla kar osem golov (8/8). Foto: Reuters

Ana Gros zabila deset golov, osem že do polčasa
3. december 2017 ob 10:14,
zadnji poseg: 3. december 2017 ob 16:11
Trier - MMC RTV SLO

Slovenske rokometašice so na svetovnem prvenstvu po veliki zmagi nad Francijo na drugem obračunu klonile. Z 31:28 je bila v Trieru boljša Romunija.

Po sobotnem presenečenju so se varovanke Uroša Bregarja dobro upirale tudi proti Romunkam. V prvem polčasu so celo ves čas vodile, a na koncu je Romunija izenačila. V drugem delu so nasprotnice sicer prevzele pobudo, vendar so bile Slovenke ves čas poleg, v zaključku pa so nekoliko popustile in Romunija je prišla do druge zmage na prvenstvu. Prva slovenska strelka je bila z desetimi goli Ana Gros, Tjaša Stanko jih je dodala pet, Alja Koren pa štiri. Prva strelka tekme je bila romunska zvezdnica Cristina Neagu, ki je zabila 11 golov. Po ponedeljkovem dnevu premora se bo Slovenija v torek pomerila z Angolo.

Slovenija je izvrstno začela tekmo. V napadu so bile Bregarjeve varovanke razigrane, hkrati pa so imele tudi odgovore v obrambi. Z natančnim strelom od daleč je Grosova poskrbela za vodstvo z 9:5, svoj peti gol je dosegla s sedemmetrovke za 11:6. Slovenkam se je v 20. minuti ustavilo in Romunke so s tremi zaporednimi goli znižale na 12:10. Odgovor je imela s svojo levico spet Ana Gros, a vseeno so Romunke v predzadnji minuti prvega polčasa izenačile. Kazalo je, da bo vseeno Slovenija na odmor odšla s prednostjo, ta bi lahko znašala tudi dva gola, a so Slovenke zapravile svoj zadnji napad, zvezdnica Cristina Neagu (6 golov v prvem polčasu) pa je postavila izid polčasa 14:14.

V zaključku Romunke premočne
Takoj po začetku drugega polčasa so Romunke prvič na tekmi povedle in nato ves čas imele manjšo prednost. V 48. minuti so imele napad za prednost treh zadetkov, a so ga zapravile. Tjaša Stanko je odgovorila s tremi zaporednimi goli in poskrbela, da je bil osem minut pred koncem izid izenačen na 25.

Po zgrešenem strelu Alje Koren, ko je do konca ostalo še pet minut, so imele Romunke napad za 26:28, ki ga je po sprehodu čez slovensko obrambo zaključila Eliza Buceschi. Vendarle so Bregarjeve varovanke še imele priložnost za izenačenje, a je najboljši slovenski strelki Ani Gros Denisa Dedu strel ubranila. Na drugi strani je Lina Krhlikar naredila prekršek za izključitev in sedemmetrovko, ki jo je uspešno izvedla Neagujeva. Pri zaostanku z 29:27 so Slovenke dobro minuto pred koncem rednega dela še zapravile žogo in dvoboj je bil odločen.

SP v rokometu, skupina A, 2. krog:
SLOVENIJA - ROMUNIJA 28:31 (14:14)
Gros 10, Stanko 5, Koren 4, Amon 3, Zulić in Vrček po 2, Krhlikar in Abina po 1; Neagu 11, Pintea 6, Buceschi 5.

# 03.12.2017 ob 10:27
Punce so vceraj dokazale vsem nam, da so sposobne igrati za odlicja. Naj se danes verjamejo v zmago in igrajo kot vceraj.

Se vedno ne razumem zakaj bo odlocilna tekma z Angolo. No razumem ze kaj se zeli povedat, ampak mi ni prav, da se jih se pred odigranimi tekmami ze kategorizira kot porazenke.

Punce, upam, da verjamete vase bolj kot novinarji in vas trener. Borite se kot levinje, tako kot ste se vceraj. Ze med tekmo mi je tok butal ponos, da so solze tekle, po tekmi sem bla pa se bolj srecna.

Joj kok mam jst rada ta rokomet pa naso drzavo :-D dejmo Slovenke, dejmo Slovenija!!!!! Najboljse ste, zavedajte se tega!!
Zlobni genij
# 03.12.2017 ob 10:52
Ne vem ali je za nase rokometašice dodaten plus ali dodaten minus, da današnje tekme navkljub dnevu kot včeraj zaradi službenih obveznosti ne bom mogel spremljati. Vem pa, da se Romunkam slabo piše, če bodo naša dekleta ponovila tekmo proti Franciji, in, če bodo dovolj hrabre, se bo slednje tudi zgodilo..:)
# 03.12.2017 ob 15:31
Punce na igrišču so igrale fenomenalno, škoda le, da golmanka ni boljše branila. Ampak s tako igro deklet, mi lahko igramo proti vsaki državi in tudi na vsaki tekmi lahko pričakujemo zmago. In tudi medalje. Mene so popolnoma prevzele, jst jim zaupam. :) Sicer pa tudi 2. mesto v skupini ni slabo :P Ostale ekipe bomo premagali. :) SLOVENIJA!!!! <3

p.s. - bolje, da kakšno izgubijo zdaj v predtekmovanju, kot pa pol ko se gre na izločanje. Napovedujem finale Slovenija - Romunija in jih nabijemo za tole tekmo :P :D
# 03.12.2017 ob 15:29
Ma dej te sodniki pri rokometu..vsako tekmo ko gledam, imajo drugacne kriterije, no ja razen tega, da vedno proti nam sodijo.
veza
# 03.12.2017 ob 11:18
Jaz pa bolje, da ne gledam direktno, tudi na EP v košarki je bilo tako, bom samo poškilil vsako toliko in potem si ogledal v miru na posnetku za nazaj, dajmo naše!
zmajmun
# 03.12.2017 ob 15:23
pa kje ste našli tole komentatorko..pa una ki je prevajala razsodbo arbitraže je bila bolj živahna
vrtnar_1
# 03.12.2017 ob 15:25
To je to za danes. Pošteno so se borile in jim ni kaj za očitati. Pred parimi leti si ne bi mislil da bomo tako konkurencni romunkam, francozinjam...
Warbird
# 03.12.2017 ob 14:15
Hmm ... pri moskih imamo baje problem z desnim zunanjim, kaj ce bi kar Ano Gros poklicali ? :)
SLOBloodPatriot
# 03.12.2017 ob 15:30
Borile so se na polno, lahko gredo z dvignjeno glavo naprej v naslednje boje.
vrtnar_1
# 03.12.2017 ob 14:17
Vuf, Ana Gros bi lahko zaigrala za naše fante ki imajo probleme s streli od daleč.
jezevec
# 03.12.2017 ob 14:10
Odlično, punce!
Ko slovenske ekipe igrajo brez nepotrebnega rešpekta proti favoritom, nam ne more parirati nihče.
Velja prav za vse ekipne športe.
tedy123
# 03.12.2017 ob 13:16
#Digitalija... kvazi poptv jo včeraj skorajda sploh ni omenil, le povsem na koncu za vsemi kao novicami so omenili zmago, brez rezultata na hitro !???
Važno, da nabijajo s tistimi motocikli in pošiljajo novinarje celo v Miami za 20 sekundno izjavo Dragiča, kjer itak nima povedat nič pametnega (ker so pač taka vprašanja) ???
francnovak75
# 03.12.2017 ob 11:28
Francija pa kljub porazu dobi 2 točki? hehe
veza
# 03.12.2017 ob 15:46
Treba je tudi upoštevat, da so včeraj igrale težko tekmo s FRA, ROM pa so imeli strelske vaje z Angolo.
Kaj nimate nič fotografij naših rokometašic, pa kje živimo?
xP
# 03.12.2017 ob 15:24
Skoda za poraz, manjkala je kaksna obramba vec danes. Kljub vsemu pa odlicna predstava nasih, prihodnost je svetla. Se vidi, da tudi pri Krimu na najvisjem nivoju Slovenke dobivajo vec priloznosti kot par let nazaj.
ashme
# 03.12.2017 ob 14:19
Ana Gros gre lahko malce v moško reprezentanco učit strele z 9, snajper in pol
veza
# 03.12.2017 ob 13:42
Naše punce so dobre športnice, pa tudi prave lepotice, krasno!
veza
# 03.12.2017 ob 18:33
Pa boste naredili kakšno fotko, tu nam lepite ene stare zadeve, mislm, pa saj danes lahko z mobitelom posnameš vse živo...
rundek
# 03.12.2017 ob 17:48
Punce, korajžnooo
smithies
# 03.12.2017 ob 15:28
Škoda, blizu a vendar daleč. Manjka Miša Marinček, da bi s kakšno obrambo pomagala ekipi. Ni mi jasno, zakaj se je upokojila, lahko bi še vsaj svetovno odigrala, kjer niti še ni bila.
vrtnar_1
# 03.12.2017 ob 15:08
Škoda ker danes vratarka ni na včerajšnjem nivoju. Romunke jo z 9-m.prav rešetajo.
tedy123
# 03.12.2017 ob 17:44
...Bonova pa kakršna trenerka taka komentatorka...
veza
# 03.12.2017 ob 15:41
Nič se sekirat za ta poraz, samo naprej, bolj se bo treba pripravit na široko obrambo nasprotnic.
Lesinar
# 03.12.2017 ob 15:02
Ana Gros...sehr Groß
# 03.12.2017 ob 14:37
Škoda za izgubljenih 5 golov prednosti, a vseeno verjamem v našo zmago. :) <3 <3
veza
# 03.12.2017 ob 14:25
Pismo, ko sem začel gledati, smo takoj fasali dva komada, ne smem gledat.
Zakaj ne vtekajo krila, ko igrajo Romunke široko obrambo?
# 03.12.2017 ob 14:05
Romunke imajo pa podporo kot da bi igrale doma.
Piscanetz
# 03.12.2017 ob 12:35
Nihče od novinarjev ni prišel na idejo, da bi komur koli vcepljal Angolo.
Citat komentarja trenerja Bregarja: "Francija, Romunija in Španija so korak pred Slovenijo. Bolj ali manj je jasno, da se bomo za četrto mesto borili z Angolo."
Beri: tri reprezentance so realno gledano močnejše od naše, Paragvaj bi ziher morale sesut, Bregar pa je pred prvenstvom pričakoval, da bosta o 4. mestu odločali Slovenija in Angola. In njegovo razmišljanje ni (bilo) tako napačno, glede na to, da se je našim uspelo na SP uvrstiti prvič po letu 2005 ... pa da smo brez poškodovanih Mavsarjeve, Baričeve,, da na prvenstvu ni Lazovićeve, Omoregiejeva pa še nima dovoljenja, da bi na tem SP nastopala za Slovenijo.
# 03.12.2017 ob 18:42
Francozinje se kar matrajo proti Angoli. Polčas 11:10 za Francijo a šele pred koncem povedle. :)
Richy
Nemška izgovorjava Trier-a je trir, ie je i v nemščini, tako da ga pravilno izgovarjajo.
Ana Velika Gros, kapo dol.
# 03.12.2017 ob 14:22
Hohoho noro, kako jih bombardira Ana Gros!
vrtnar_1
# 03.12.2017 ob 14:14
Dobro je da pada z vseh strani, krila z 9-m, s pivota... Le v obrambi bo potrebno še bolj stisnt.
# 03.12.2017 ob 13:56
Dajmo Slovenke po še en velik skalp!
Digitalija
# 03.12.2017 ob 13:10
Dragi MMC, mogoče bi pa tole novico vendarle dali na prvo stran med top štiri in za top novico dneva v športu. Gre za svetovno prvenstvo.
Ko zmagajo rokometaši (fantje) pa tudi, če ni Francija, se piše o tem na veliko!
realist65
# 03.12.2017 ob 16:48
Vseeno bravo, na žalost smo videli kaj pomeni zgrešen "zicer" pred koncem za izenačenje ?
veza
# 03.12.2017 ob 15:47
* Paragvajem
vrtnar_1
# 03.12.2017 ob 14:30
Škoda ker vsakič ko imamo igralko več se nam Romunke približajo.
rudes
# 03.12.2017 ob 14:20
Upam na ažurno poročanje vas ki lahko spremljate. In pa seveda, za dobro igro naših babnc in rutinsko zmago. :-D
Bombarderka Ana Gros!
Lesinar
# 03.12.2017 ob 14:08
Plitki potok
vrtnar_1
# 03.12.2017 ob 14:00
Ajde punce. Romunke so velike favoriti je zato si želim le prave borbe potem pa bomo videli kaj lahko to prinese.
mihamiha23
# 03.12.2017 ob 13:24
nasprotnice sedaj vejo,da če ustavijo gros in stanko,da je pol dela narejenega,tako da bo ana najbrž dobila flejšter pol tekme.
eno vprašanje za selektorja.zakaj igralka, ki dobi flajšter ne gre na mesto krožne napadalke kot pa da stoji sama z obrambno na polovici igrišča?
Svetovno prvenstvo v rokometu ...
link
Šest tekem v devetih dneh prevelik zalogaj
22
11. december 2017 ob 18:43 Slovenija ima med članicami le 150 igralk, zato je pravi fenomen, da se je na svetovnem prvenstvu prebila v osmino finala, pravi selektor slovenskih rokometašic Uroš Bregar.