Jure Dolenec se je razigral v drugem polčasu. Foto: Urban Urbanc
Gorenje ostaja neporaženo v letošnjem državnem prvenstvu. Foto: Urban Urbanc
V dvorani Zlatorog se je zbralo 3.800 gledalcev, kar je le malenkost manj od želja. Foto: Urban Urbanc
Gladka zmaga Gorenja v Celju

Gorenje je v drugem polčasu ves čas vodilo, Celjani pa niso imeli pravega odgovora na trdno obrambo, poleg tega so izgubili preveč žog. V 47. minuti je Jure Dolenec po "cepelinu" dosegel svoj peti zadetek za vodstvo 22:27. Ivan Gajić je na drugi strani s svojo deseto obrambo ustavil napad Celja, Nikola Manojlović pa je povišal na 22:28.

Polčas: 17:15 za goste
V prvem polčasu so celjski rokometaši vodili tudi za dva zadetka, vendar so nespretno odigrali zadnje minute pred polčasom. Peter Pucelj je s svojim tretjim zadetkom poskrbel za izid polčasa 15:17. V nadaljevanju je do izraza prišla tudi daljša klop Branka Tamšeta.

Dolenec in Manojlović sta bila s po sedmimi zadetki prva strelca tekme. Gajić je zbral 12 obramb. Luka Žvižej je za Celje Pivovarno Laško dosegel šest golov.

Do rekorda zmanjkalo približno 200 gledalcev
Derbi vodilnih ekip prvenstva (Velenjčani imajo zdaj pet točk prednosti) si je v Zlatorogu ogledalo kar 3.800 gledalcev. Do rekordne gledanosti tekme državnega prvenstva (4.000) torej ni veliko zmanjkalo.