Velenjčani so še drugič v manj kot dveh mesecih slavili v Celju. Foto: Urban Urbanc
Matej Gaber
Krožni napadalec Matej Gaber je pokazal, da ni samo steber obrambe, ampak se razvija tudi v odličnega igralca v napadu. Foto: MMC RTV SLO/Aleš Vozel
Gorenje drugič državni prvak

Gorenje ima na vrhu lestvice deset točk prednosti pred drugouvrščenimi Celjani, ki so izgubili še tretji letošnji medsebojni dvoboj z Velenjčani (31:26, 34:27 in 32:25).

Gaber nezaustavljiv v prvem polčasu - 7/7
Varovanci Branka Tamšeta so se po izenačenih uvodnih minutah hitro odlepili. V 15. minuti so tako prvič povedli s tremi goli razlike (11:8), v 22. minuti pa je semafor kazal že +5 za goste (11:16). Ob čvrsti obrambi Gorenja na čelu z Ivanom Gajićem je blestela "škofjeloška" naveza Jure Dolenec-Matej Gaber. Prvi je podajal, drugi pa zadeval s položaja krožnega napadalca. V prvem polčasu je robustni Gaber dosegel kar sedem golov iz prav toliko poskusov!

Gorenje dodalo plin ... in se odpeljalo naslovu naproti
V nadaljevanju se je prevlada "os" le še stopnjevala. Prednost je naraščala iz minute v minuto, domači pa enostavno niso mogli slediti visokemu ritmu gostov, ki so bili boljši v vseh elementih igre. Srečanje je bilo tako odločeno že precej pred koncem. Gorenje je v 46. minuti po dveh golih Fahrudina Melića povedlo že s +10 (28:18), nato pa le dopustilo, da so varovanci Vladana Matića omilili poraz. Pivovarje zdaj čaka hud boj s Cimosom za drugo mesto, ki še pelje v Ligo prvakov.