Velenjčani bodo prezimili na vrhu lestvice. Foto: Urban Urbanc
Sebastian Skube
Sebastian Skube je bil na koncu z osmimi goli najboljši strelec tekme. Foto: Aleš Fevžer
Marko Bezjak
Marko Bezjak je bil ob Juretu Dolencu najučinkovitejši (sedem golov) pri domačih. Foto: Aleš Fevžer

Pivovarji so v 55. minuti povedli s 27:23, a nato s prehitrim in nezbranim zaključevanjem napadov domačim ponudilli priložnost za preobrat. Fahrudin Melić je pol minute pred koncem izenačil na 27:27, Dujmović pa je v zadnji sekundi z golom z devetih metrov poskrbel za praznik v Rdeči dvorani.

Skube zadeval kot za stavo
Prvo četrtino tekme sta zaznamovala Jure Dolenec in Sebastian Skube, ki sta zabila večino golov za svoji ekipi. Dolenec za vodstvo s 7:6 štiri, medtem ko je Skube s šestim golom v 22. minuti poskrbel za prvo vodstvo Celjanov na tekmi (11:10). Predtem so dvakrat s +2 (9:7, 10:8) povedli Velenjčani. Končnica polčasa je pripadla pivovarjem, ki so celo z dvema igralcema manj prišli do vodstva s 15:13, nato pa je Marko Bezjak postavil izid polčasa (15:14).

Celjani vseskozi vodili
Po odmoru je Alem Toskić v 36. minuti prvič na tekmi zadel za +3 (15:18). "Ose" so hitro znižale zaostanek (19:18), a temu je sledilo novih celjskih 3:0. Nemanja Zelenović je namreč v 41. minuti zadel za +4 (22:18). Domačim v napadu ni šlo, tako da je moral trener Branko Tamše vzeti minuto odmora. Ta ni bistveno pomagala, saj Celjani niso popuščali. V 49. minuti sta bila zapored izključena Bezjak in Peter Pucelj, kar je izzvalo precej ogorčenja tako na domači klopi kot tudi na tribunah. V tem obdobju so gostje zadržali prednost treh golov, s katero so vstopili v končnico tekme.

Celjani prehitro odprli šampanjec
Ko je pet minut pred koncem Zelenović znova zadel za +4 (27:23), je kazalo, da je dvoboj odločen. Toda Gorenje se ni predalo. V dobrih dveh minutah so se približali le na gol zaostanka (26:27). Po novem zapravljenem napadu gostov, ki so bili preveč neučakani in premalo zbrani, so Velenjčani pol minute pred koncem s sedemmetrovke izenačili na 27:27. Celjani so še enkrat zapravili napad, "ose" pa so v nekaj sekundah izpeljale zmagovito akcijo.