Danski selektor Ulrik Wilbek je lahko zelo zadovoljen s predstavami svojih varovancev. Foto: EPA

Že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 14:11, so bili Danci boljši tekmeci, v drugem polčasu pa so držali varno prednost. Dve minuti pred koncem tekme so se Madžari približali na dva gola zaostanka (24:26), vendar so Danci v naslednjem napadu zadeli in odločili zmagovalca.
Španci trepetali za zmago
Na prvi današnji tekmi je Islandija z 29:27 ugnala Makedonijo, svetovni prvaki Španci pa so imeli veliko dela z Avstrijci (28:27). Španci so po prvem polčasu vodili s 14:12, a na koncu kar trepetali za zmago. Avstrijci na koncu niso izkoristili priložnosti, da bi iztržili neodločen rezultat, ekipa s Pirenejskega polotoka pa z uspehom še naprej upa na napredovanje v polfinale. Pri španski zasedbi sta blestela Julen Aguinagalde z osmimi in Joan Canellas s sedmimi goli.