Prvi zvezdnik Madžarov Laszlo Nagy je dosegel tri zadetke. Foto: EPA
Na začetku drugega dela so se Celjani približali le na gol zaostanka. Foto: EPA

Končni izid ni pravi pokazatelj slike na igrišču. Celjani, ki so v prvem delu zaostajali za pet golov, so se na začetku drugega dela približali le na gol zaostanka. Pot navzdol se je začela, ko je v madžarska vrata stopil Mirko Alilović. Hrvat je v zadnji četrtini tekme praktično zaklenil vrata in s tem navdihnil soigralce, ki so v zaključku neusmiljeno rešetali celjska vrata.

Pri Veszpremu je bil s petimi goli najučinkovitejši Španec Chema Rodriguez, pri "pivovarjih" pa sta po štiri zadetke dosegla Borut Mačkovšek in Žiga Mlakar.

Po dobrem začetku na odmor z minus pet
Celjani so tekmo začeli dobro. Z borbeno igro v obrambi so povzročali Madžarom veliko preglavic in bili v prednosti prvih deset minut. Gostitelji, ki so prvi gol dosegli šele v šesti minuti, so hitro uredili svoje vrste in začeli tehtnico nagibati na svojo stran. V 11. minuti so prvič povedli (4:3). Sledile so krizne celjske minute. Veszprem je začel izkoriščati izgubljene žoge in izključitve, za nameček pa se je razigral še vratar Nandor Fazekas. V 19. minuti je bilo že +5 (10:5). Madžari so prednost zadržali do polčasa, potem ko je v zadnji sekundi z velike razdalje zadel Balasz Laluska.

Nalet Celjanov ustavil Alilović
Takoj na začetku drugega dela je nekdanji igralec Celja Mirsad Terzić Veszprem prvič popeljal do šestih golov naskoka, potem pa se je začel celjski šov. "Razbranil" se je Matevž Skok, delovati je začela obramba 6:0, stekla je igra v napadu in z delnim izidom 5:0 so se v 37. minuti Celjani približali le na gol zaostanka. V nadaljevanju so imeli tri napade za izenačenje, vendar priložnosti niso izkoristili. Ko je Fazekasa v vratih Veszprema zamenjal Alilović, so Madžari počasi spet začeli višati vodstvo. Po desetih minutah dobre igre, ko je hrvaški vratar praktično zaklenil gol, so v 53. minuti povedli za osem (28:20) in tekma je bila odločena.

Poškodba Žvižeja
V prvih minutah tekme se je poškodoval Luka Žvižej, ki do konca ni več stopil na parket.

V Zlatorog prihaja Atletico Madrid
Celjani bodo naslednjo tekmo igrali 6. oktobra, ko bodo v dvorani Zlatorog gostili španski Atletico Madrid.

VESZPREM - CELJE PL 32:22 (16:11)