Rokometaši Cimos Kopra se veselijo prve lovorike letos. Do konca sezone lahko osvojijo še dve. V igri so še za naslov državnega prvaka in Pokal Eurochallenge. Foto: RK Cimos Koper
Branko Tamše (Gorenje)
Trenerja Branka Tamšeta in njegove varovance zdaj čaka hud boj za naslov državnega prvaka, saj Cimos zaostaja le za točko. Foto: RK Gorenje
Celjani klonili še pred Ribnico
Koprčani dvignili pokal

Koprčani so večji del tekme vodili z nekaj zadetki prednosti. Po 3:2 za Velenjčane je Cimos odgovoril z delnim izidom 7:0 (9:3), za katerega je bil najzaslužnejši vratar Darko Stanić, ki je dobesedno zaklenil vrata, saj je ustavil kar 12 od 19 strelov. Gorenje je do polčasa (10:7)le ublažilo zaostanek.

Elezović zapečatil usodo Velenjčanov
Cimos je odlično nadaljeval tudi po odmoru. Z golom Milorada Krivokapića je v 39. minuti povedel s 16:10. Ko je isti igralec v 47. minuti zadel za 18:12, je trener "os" Branko Tamše vzel minuto odmora, ki je pomagala, saj so se Velenjčani približali na 19:17, nato pa zapravili še dva napada za izenačenje. V 58. minuti je Rok Golčar Gorenje približal le na gol zaostanka (21:20), a je nato minuto in pol pred koncem upe Velenjčanov pokopal Uroš Elezović, ki je bil z 10 goli najboljši strelec finala.