Dragan Gajić je bil s petimi goli najboljši slovenski strelec. Foto: EPA

Slovenci so pred 1.000 gledalci v dvorani Polaj večji del prvega polčasa zaostajali. V 21. minuti je semafor kazal 6:10. Takrat se je razigral Staš Skube, ki je bil s tremi goli najzaslužnejši, da je Slovenija na odmor odšla z neodločenim izidom (12:12).

Varovanci Borisa Denića so v drugem polčasu le nagnili tehtnico na svojo stran. V 42. minuti so ušli na 20:17, najvišjo prednost pa so si priigrali prav v končnici tekme, ko so zaigrali tudi najbolj izkušeni Uroš Zorman, Vid Kavtičnik in Dragan Gajić, ki je bil s petimi goli tudi najboljši slovenski strelec. Pri Makedoncih, ki se pripravljajo na januarsko evropsko prvenstvo, je Kiril Lazarov zabil šest golov.

Slovenija bo kvalifikacije za svetovno prvenstvo nadaljevala 2. januarja, ko bo gostovala v Luksemburgu, kamor se bo odpravila v zgodnjih jutranjih urah novoletnega dne.