Borut Mačkovšek je bil drugi najučinkovitejši igralec v slovenski reprezentanci. Foto: Reuters

Pri Sloveniji sta bila najboljša strelca Mario Šoštarič z desetimi in Borut Mačkovšek z osmimi goli. Slovenska vrsta se bo v ponedeljek v 2. krogu skupine C pomerila z argentinskimi vrstniki.

Z delnim izidom 7:1 šokirali Madžare
Madžari so vodili večji del tekme, vodstvo so iz rok izpustili šele v končnici. Ob polčasu so vodili z 19:14, v nadaljevanju so Slovenci zaigrali precej bolje, a so še deset minut pred iztekom srečanja zaostajali za 4 gole (28:24). Tedaj so Slovenci stopili na plin in z delnim izidom 7:1 povedli z 31:29, kar je bilo na koncu dovolj za veliko zmago. V zadnjem napadu so imeli Slovenci pri izidu 33:32 priložnost, da prednost povišajo na +2, a so napad zapravili, za morebitni izenačujoči zadetek pa je Madžarom zmanjkalo časa.