Prvo ime srečanja v Sarajevu je vratar Matevž Skok. Foto: rk-gorenje.si
Trener Ivica Obrvan, kapetan Sebastjan Sovič in Drago Vuković
Pred začetkom sezone v Ligi prvakov so v Velenju napovedali preboj v drugi del, kar so tudi uresničili. Foto: EPA
Gorenje z lepo popotnico v drugi del

Slovenski podprvaki so po uvodni obrambi Matevža Skoka povedli in vodstva do konca polčasa niso več izpustili iz rok. Bosna je izenačila le pri 2:2. Potek prvih 30 minut je krojil izjemno razpoloženi Skok, ki je v tem delu zbral kar 13 obramb.

Zaradi številnih izgubljenih žog v napadu in strogega sodniškega kriterija pa prednost Velenjčanov nikakor ni mogla narasti na več kot tri zadetke, medtem ko Sarajevčani niso mogli zadeti niti z dvema igralcema več.

Lepa popotnica za drugi del
V drugem polčasu so varovanci Ivice Obrvana zaigrali bolje in so v hitrih protinapadih povišali vodstvo na +7 (27:20). Gostitelji so bili razbiti, Gorenje pa je na najlepši način zaključilo prvi skupinski del. Slovenski podprvaki so boje v Skupini H zaključili s štirimi zmagami in dvema porazama s Szegedom.

Gorenje in Celje v isti skupini?
Prvo dejanje drugega dela lige prvakov se bo zgodilo v torek. V dunajskem hotelu Gartenhotel Altmannsdorf bo Evropska rokometna zveza (EHF) opravila žreb skupin drugega dela. Šestnajst ekip bo razdeljenih v štiri skupine. Drugi del se bo začel 6. februarja, končal pa 16. marca prihodnje leto, zmagovalci vseh štirih skupin pa se bodo uvrstili v polfinale.