Milorad Krivokapić je bil s šestimi goli najučinkovitejši Koprčan. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Gašper Marguč
Gašper Marguč je dosegel sedem golov za Celjane. Foto: Urban Urbanc

Cimos Koper je v prvem polfinalu s 24:19 premagal Jeruzalem Ormož. Ormožani so do polčasa (10:10) še držali korak z branilci naslova, nato pa so ti le uveljavili premoč v kvaliteti. Milorad Krivokapić je bil s šestimi goli najboljši strelec Koprčanov, medtem ko je bil pri Jeruzalemu najuspešnejši Grega Čudič s 7 zadetki.
Maribor pretil le v prvem polčasu
V drugi tekmi dneva so Celjani s 30:27 izločili Maribor Branik. Mariborčani so sicer večji del prvega polčasa vodili, največ za tri gole (11:14). Pivovarji so nato strnili vrste in z golom Nemanje Zelenovića v zadnjih sekundah na odmor odšli z minimalno prednostjo (16:15). Celjani so vse dvome o zmagovalcu razblinili na začetku drugega polčasa, ko so se na krilih razpoloženega Matevža Skoka, ki je na koncu zbral 13 obramb, odlepili na 23:17 (38.). Varovanci Marka Šibila niso imeli več moči, da bi napravili preobrat.

Celjani bodo tako v nedeljo naskakovali 15. pokalno lovoriko, Koprčani pa četrto.