Igralci Gorenja po osvojenem naslovu ne popuščajo. Foto: Urban Urbanc
Luka Žvižej
Luka Žvižej je dosegel šest golov. Foto: Urban Urbanc
Gorenje še vedno ne popušča

Mariborčani so ob polčasu zaostajali le za dva zadetka (15:13), nato pa je v nadaljevanju le prišla do izraza domača kvalitetna premoč. Gorenje je vse dvome o zmagovalcu razrešilo v zadnjih desetih minutah, ko je ušlo na 29:22. Pri domačih je bil z 10 zadetki najučinkovitejši Klemen Cehte, medtem ko sta jih na drugi strani Marko Tarabochia in Mario Šoštarič dosegla po pet.

Pivovarji dobili obračun v Trebnjem
Celjani
so s 34:27 premagali Trimo v gosteh. Domači so se dobro upirali favoriziranim tekmecem, ki so polčas dobili z golom prednosti (15:16). Trebanjci so imeli še v 46. minuti aktiven izid (23:25), nato pa je Celjanom uspel delni izid 6:0, s katerim so razblinili vse dvome o zmagovalcu.

Z osmimi goli je bil pri zmagovalcih najučinkovitejši David Razgor, medtem ko sta jih Petar Metličić in Luka Žvižej dosegla po 6. Pri domačih sta Jure Sušin in Miha Zarabec zadela po šestkrat.

Celjanom je tako uspela generalka za povratno sobotno srečanje z Gummersbachom, ko bodo branili sedem golov prednosti.