Ana Đokić (desno) je dosegla ključen gol za 27:24. Foto: EPA
Rokometašice Budućnosti evropske prvakinje

Črnogorke so na prvi tekmi na Madžarskem izgubile s 27:29, na domačem igrišču pa pred 5.000 gledalci slavile zaradi večjega števila zadetkov v gosteh.

V prvem polčasu so Madžarke delale veliko napak v napadu, gostiteljice so imeli ves čas minimalno prednost. Tekma se je lomila od 45. minute naprej, ko Györi ni mogel premagati razigrane vratarke Clare Woltering. V 50. minuti je Budućnost prvič povedla s štirimi goli prednosti (24:20).

Madžarke so s streli od daleč v 55. minuti prišle le na gol zaostanka, potem pa zapravile dve priložnosti za izenačenje (25:24). V ključnih trenutkih sta bili natančni Miljanićeva, nato pa po ukradeni žogi še Đokićeva, minuto pred koncem je bilo 27:24. Wolteringova je ubranila strel najboljši strelki Lige prvakinj Aniti Görbicz. Z devetim golom na tekmi je Görbiczova znižala na 27:25, kar pa je prvi evropski naslov prineslo Budućnosti.