Rutenka (desno) se  veseli uvrstitve v finale. Levo trener Talant Dušebajev. Foto: EPA
Rutenka (desno) se veseli uvrstitve v finale. Levo trener Talant Dušebajev. Foto: EPA

Ciudad je po visoki zmagi na prvi tekmi (22:31) tudi v drugo ugnal Flensburg. Španci so na severu Nemčije slavili z 29:27. Gostje so po slabšem 1. polčasu, ko so zaostajali tudi že za 4 gole, v drugem zlomili odpor domačih. Blestel je vratar Arpad Šterbik.

Portland je imel nekoliko več dela s Fotexom, ki je bil v igri do 58. minute, ko so Španci povedli s 32:27. Do konca so se Madžari približali na -3 (32:29), kar pa je bilo premalo za napredovanje, saj so prvo tekmo dobili le za dva gola (27:29). Zoran Lubej za domače ni igral, saj je počival zaradi rdečega kartona, ki ga je v Veszpremu dobil le 4 sekunde pred koncem.